10 milliárddal kéne segíteni a kis cégeket a hiteltörlesztésben

Az IPOSZ 10 milliárd forintos alap létrehozását kezdeményezi, hogy segítse a bajba jutott mikro- és családi vállalkozások hiteltörlesztését.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szűcs György, a Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) elnöke csütörtökön az országos elnökségi ülést követő sajtótájékoztatón, Budapesten elmondta: az uniós forrásból létrehozott alapból könnyítenék meg a hiteltörlesztést azoknak, akik 2004 után pályáztak, hitelt nyertek termelésük fejlesztésére, és arra számítottak, hogy bővülő termelésükből vissza tudják a kölcsönt fizetni, időközben azonban a válság miatt piacuk megváltozott. A magyar gazdaságban jelentős szerepet játszó mikro- és családi vállalakozások túlélését, növekedési lehetőségét is segíteni kell a válság idején. Hozzátette: az IPOSZ a munkahelyek megtartása érdekében kezdeményezi azt is, hogy a pályakezdő szakmunkásokat alkalmazó kisvállalkozók bér- és járulékkedvezményt kapjanak.

Az IPOSZ elnöke úgy ítélte meg, hogy a válság a vártnál gyorsabban terjedt át a gazdaságra, ezért a foglalkoztatásban érdemi szerepet játszó mikro- és családi vállalkozások problémáit is kiemelten kell kezelni. Solti Gábor, az IPOSZ nemzetközi és oktatási igazgatója szerint a 10 fő alatt foglalkoztató mikro- és családi vállalkozásokat a szakképzés területén is külön kategóriaként kellene kezelni, mert kevésbé tudnak élni a felnőtt- és továbbképzés lehetőségével. Géresi József, a szövetség egyik alelnöke pedig a határon túli együttműködés fontosságát hangsúlyozta a kisvállalkozók körében, amelyek összefogással, közösen indulhatnának az unió pályázatain.

Vonnák Sándor, az IPOSZ felügyelő bizottságának elnöke elmondta, hogy a szövetség az európai minta alapján a bérlakás-építési program támogatását javasolja a kormánynak, és szükségesnek tartja az áfa csökkentését az építőiparban.

100 uniós program
Az év végéig még száz uniós támogatású nagyberuházást hirdet meg a kormány, ezekre a jövő év első negyedében jelennek meg a közbeszerzési kiírások - mondta Szaló Péter, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium szakállamtitkára az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) évzáró ünnepségén.

Tolnay Tibor, az ÉVOSZ elnöke az építőipar válságból való kitörési eszközének nevezte az uniós projektek felgyorsítását. A meghirdetett projektek szerinte alkalmasak arra, hogy a szakma tervezzen a jövő évre. A cégek számára szerinte a projektfinanszírozás legújabb változásai stabilizáló tényezőként hatnak, már csak azért is, mert az elnyert projektek banki finanszírozásának kamata ma már olyan magas, hogy azt a cégek nem tudják kigazdálkodni. Az uniós projektekhez pedig - a kormány rendelete alapján - automatikusan jár a 25 százalék előleg, amelyet a szakma 40 százalékra kíván emeltetni.

Véleményvezér

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.
Budapesten van a legtöbb orosz kém

Budapesten van a legtöbb orosz kém 

Több mint félszáz orosz kém dolgozik Magyarországon.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo