Úthibából energia

A közúti bukkanók elektromágneses indukciójára építve termelne energiát az idei Go Green City győztes koncepciója. A verseny a városokban bevezethető energiamenedzsment-megoldásokra összpontosít.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Schneider Electric, az energiamenedzsment nemzetközi szakértője Párizsban látta vendégül Go Green in the City innovációs versenyének 50 döntősét. A Go Green in the City verseny a városokban bevezethető energiamenedzsment-megoldásokra összpontosít, és célja, hogy előmozdítsa a fenntartható energiafelhasználással kapcsolatos újításokat.

A résztvevők feladata, hogy innovatív, piacképes energiamenedzsment-megoldásokat alakítsanak ki olyan, a városok életében kulcsfontosságú területeken, mint a háztartások, a felsőoktatási intézmények, a kiskereskedelmi egységek, a vízgazdálkodás és a kórházak. A legjobb javaslatok figyelembe veszik a növekvő energiaigényt, a társadalmi fejlődést és a környezetvédelemmel kapcsolatos megfontolásokat.

Az innovatív győztesek

A vállalatcsoport központjában megrendezett döntőben Alyssa Tricia Eloise Vintola és Lorenz Ray Payonga, a Fülöp-szigeteki Ateneo de Manila egyetem diákjai nyerték el a Go Green in the City 2013 díjat Oscillohump nevű ötletükkel. Alternatív energia megoldásuk koncepciója a közúti bukkanók elektromágneses indukciójára épül, melynek alkalmazásával energia termelhető a városi elektromos hálózatok számára. A győztes csapat egy három földrészen átívelő utazást nyert, amelynek során a tanulók létesítmény-látogatásokon vesznek részt, sőt állásajánlatot is kapnak a vállalattól.

A Kínából, Brazíliából, Franciaországból, Németországból, Indiából, Lengyelországból, Oroszországból, Törökországból, Indonéziából, Fülöp-szigetekről, Szingapúrból és az Egyesült Államokból érkező versenyzők a háromnapos párizsi rendezvény keretében esettanulmányokon keresztül mutatták be a megvalósítható megoldásokat az energiamenedzsment területén, a meghatározott öt alapvető városi témakör valamelyikében: háztartások, felsőoktatási intézmények, kiskereskedelmi egységek, vízgazdálkodás és kórházak.

A Schneider Electric a korábbi évek sikerére alapozva idén további tíz országban hirdette meg a versenyt, amelyen így 2013-ban már tizenkilenc ország vett részt. Az új országok közé tartozik Mexikó és Kanada, valamint nyolc délkelet-ázsiai ország (Indonézia, Malajzia, Fülöp-szigetek, Thaiföld, Szingapúr, Vietnam, Korea és Tajvan).

A Go Green in the City hároméves fennállása óta több mint 1600 nevezés érkezett, vagyis több mint 3000 főiskolai és egyetemi hallgató vett részt a versenyen a világ minden tájáról.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo