A Deloitte tagvállalatainak állami szektorral foglalkozó vezetői reménnyel tekintenek Obamának arra az elképzelésére, hogy világszerte visszaállítsa az üzleti életet övező bizalmat, hiszen ezáltal csökkenhet a munkanélküliség, fokozódhat a nemzetközi együttműködés, az Egyesült Államok hozzájárulhat a globális felmelegedés problémájának megoldásához, és előtérbe kerülne az egészségügyi reform" mondta Greg Pellegrino, a Deloitte Touche Tohmatsu globális, állami szektorra szakosodott vezetője.
Alternatív energiaforrások
A jelentős üzleti lehetőségeket felsorakoztató országok jellemzően azok, amelyek tapasztalattal rendelkeznek az alternatív energiaforrások terén. Pellegrino szerint azok nyerhetnek a legtöbbet, akik azonnal bele tudják vetni magukat a munkába, amint az Obama kormány bevezeti környezetvédelmi kezdeményezéseit.
Tiszta szén
A megkérdezett vezetők szerint jelentős lehetőségek várnak azokra az országokra, amelyek magasan fejlett nap- és szélenergiai szektorral, illetve kutatási eszközökkel rendelkeznek, például Németország, Japán és Spanyolország; amelyek nukleáris technológiát és szakértelmet tudnak biztosítani, mint Franciaország. Németország a világ egyik legnagyobb szélenergia termelője, és a napenergia ipara is több mint 40.000 embernek ad munkát, az alternatív energiaforrások használata révén becslések szerint a japán cégek a gazdasági tevékenység során dolláronként fele annyi energiát használnak fel, mint az Egyesült Államok, Spanyolország pedig, a szélenergia ipar évi 30%-os növekedése mellett a világ legnagyobb alternatív energiaipari vállalatainak ad otthont.Obama "tiszta szén technológia" melletti elkötelezettsége segítségére lehet az Indiához és Kínához hasonló szénfüggő fejlődő országoknak is, hiszen lehetőséget teremt az Egyesült Államokkal, illetve más országokkal való kutatási kapcsolatok kialakítására, támogatja őket a gazdaság környezettudatos fejlesztésében.
Magyar bajok
Reiniger Róbert, a Deloitte Környezetvédelmi Tanácsadás üzletágának igazgatója azt mondta, hogy Obama terveiben a megújuló energiák alkalmazása nem környezetvédelmi intézkedésként jelenik meg, hanem az energiafüggőség megszüntetésének, az energiaellátás biztosításának eszközeként, ami a problémákkal küzdő amerikai gazdaság megreformálásának útja lehet. Mindez Magyarország számára is egyértelmű üzenetet hordoz, hiszen hazánk sok tekintetben hasonló problémákkal küzd. Ami az USA számára az olaj, az hazánkban a gáz - ennek az ára pedig nem csupán nő, hanem alapvető, ellátási problémákkal is egyre sűrűbben találkozunk.