Genf ugyancsak dobogós helyen, harmadikként végzett. A tehetősek továbbra is frekventálják Svájcot, mivel úgy vélik, a svájci frank viszonylag függetleníteni tudja magát az eurózóna válságától.
Határozott tendencia továbbá, hogy a Csendes-óceáni térség ázsiai és ausztrál metropoliszai rendre kitűnnek a mezőnyből magas áraikkal.
Nagy árváltozások történtek az évek során Hongkongban, mely a harmadik helyről a 22.-re esett vissza, ez azonban annak köszönhető, hogy a helyi pénznemet többé nem kötik a dollárárfolyamhoz. New York a 44. helyen szerepel. (Több mint egymillió fontba kerül a legdrágább példánya annak az északnyugat-kínai Kasgár városában és környékén tenyésztett birkafajtának, amely a kínai multimilliomosok legújabb házi kedvencévé lett.)
Általában véve ezeket az ármozgásokat inkább árfolyamkülönbségek okozzák, mintsem iparági, termelési okokra visszavezethető inflációs kényszer.
A vizsgálat 160-féle termék és szolgáltatás (pl. közmű, tandíj, tömegközlekedés) árát veszi alapul, vagyis összesen 50 ezer árat ellenőriznek a világban. Egy kiló kenyér Új-Delhiben 0,76 dollárba kerül, Londonban 2,26, Hongkongban 2,91, New Yorkban 6,6, Moszkvában 7,57, Tokióban 7,96 dollárba.
A jelentés 5 oldalas összefoglalója nem tesz említést Budapestről.