Melyik városban lehet olcsóbban élni?

Az Economist Intelligence Unit fél évente kiszámolja és közzéteszi azon nagyvárosok listáját, melyekben a legköltségesebb az élet. Az idei toplistán Zürich lekörözte a korábbi győztes Tokiót. Annyira költséges Svájcban az élet, hogy 20 éve először került Zürich az összesítés élére. Ha olcsón kíván élni, költözzön közel-keleti és közép-ázsiai országokba.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

 

Genf ugyancsak dobogós helyen, harmadikként végzett. A tehetősek továbbra is frekventálják Svájcot, mivel úgy vélik, a svájci frank viszonylag függetleníteni tudja magát az eurózóna válságától.

Határozott tendencia továbbá, hogy a Csendes-óceáni térség ázsiai és ausztrál metropoliszai rendre kitűnnek a mezőnyből magas áraikkal.

Nagy árváltozások történtek az évek során Hongkongban, mely a harmadik helyről a 22.-re esett vissza, ez azonban annak köszönhető, hogy a helyi pénznemet többé nem kötik a dollárárfolyamhoz. New York a 44. helyen szerepel.  (Több mint egymillió fontba kerül a legdrágább példánya annak az északnyugat-kínai Kasgár városában és környékén tenyésztett birkafajtának, amely a kínai multimilliomosok legújabb házi kedvencévé lett.)

Általában véve ezeket az ármozgásokat inkább árfolyamkülönbségek okozzák, mintsem iparági, termelési okokra visszavezethető inflációs kényszer.

A vizsgálat 160-féle termék és szolgáltatás (pl. közmű, tandíj, tömegközlekedés) árát veszi alapul, vagyis összesen 50 ezer árat ellenőriznek a világban. Egy kiló kenyér Új-Delhiben 0,76 dollárba kerül, Londonban 2,26, Hongkongban 2,91, New Yorkban 6,6, Moszkvában 7,57, Tokióban 7,96 dollárba.

A jelentés 5 oldalas összefoglalója nem tesz említést Budapestről.

A legdrágább és legolcsóbb helyek
A legdrágább városok
1.helyezett, Zürich (Svájc). 2, Tokió (Japán). 3, Genf (Svájc) és Oszaka (Japán). 5, Oslo (Norvégia). 6, Párizs (Franciaország). 7, Sydney (Ausztrália). 8, Melbourne (Ausztrália). 9, Szingapúr (Szingapúr). 10, Frankfurt (Németország).
A legolcsóbb városok
120. helyezés, Muscat (Omán). 123. Dhaka (Banglades). 124. Algír (Algéria). 125. Katmandu (Nepál és Panama City (Panama). 126. Jeddah (Szaúd-Arábia). 128. Új-Delhi (India). 129. Teherán (Irán). 130. Mumbai (India). 131. Karacsi (Pakisztán).

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo