Ahelyett, hogy a biológiailag lebomló hulladék szeméttelepeken rothadna, korunk mérnökei munkára fogják ezeket az anyagtömegeket: a mikroorganizmusok lebontó munkájával -kontrolált körülmények között- ugyanis metánban gazdag biogáz nyerhető ki. Ez pedig elektromos áram előállítására fordítható, vagy tisztább formában a gázvezetékekben is használható.
A Tamar Energy a következő öt évben Angliában 40 ilyen üzemet hoz létre, melyek 100 MW-os kapacitással bírnak majd. Angliában már mintegy 170 MW kapacitással bírnak az anaerobikus erjesztést használó kis erőművek. Számuk eléri a 214-et.
A konzorciumot Rothschild tőzsdén jegyzett RIT Capital Partners nevű alapja és a Fajr Capital vezetik, de részt vesz benne a J Sainsbury brit áruházlánc és a walesi herceg magánvagyonát kezelő alap, sőt Lord Rothschild saját családi alapja is.
Az ügylet iróniája, hogy a 75 éves Jacob Rothschild fia, Nathaniel a világ legszennyezőbb moguljai közé tartozik: szénbánya- és szénkereskedelmi-impériuma, a JNR hatalmas erdőket vág ki, hogy szenet termeljen ki a földből, s azt Kínába importálja, ahol a széntüzelésű erőművek növelik az ország üvegházgáz-emisszióját. Vagyis Rothschild fia éppen abból a károsanyag-kibocsátásból húz profitot, amit apja új vállalkozása kíván ellensúlyozni környezetkímélő technológiával.