Itt a vég: már a hulladék sem üzlet

A gazdasági pangás utolérte a hulladékhasznosítást is az Egyesült Államokban, számos kisebb településen már fel is hagytak a szelektív szemétgyűjtés néhány formájával, olvasható a New York Times (NYT) hétfői számában.

A lap szerint jelenleg még nincsenek jelei az amerikai újrahasznosítási program teljes leállásának, ugyanakkor gazdasági vezetők,a rendszer hirtelen lassulására számítanak, többéves növekedés után Számos kisebb amerikai településen már leállították az újrahasznosítást az olyan, kisebb hasznot hozó anyagok esetében, mint a műanyagok és a fémek.

Az ország nyugati partvidékén a vegyes papírhulladék ára jelenleg 20-25 dollár tonnánként, októberben még 105 dollár volt. A hulladék-lemez tonnája a korábbi 327 dollár után csupán 5 dollárt ér. Az üveg iránt nagyobb a háztartási kereslet, ezért annak ára nem csökkent ekkora mértékben. A keleti parton, New Yorkban 50 dollárról 10 dollárra csökkent a papírhulladék tonnánkénti ára az elmúlt két hónapban, Bostonban 5 dollárra esett az ár.

Kína lassul

A hulladék iparágban korábban is változó árakat lehetett tapasztalni, de ekkora zuhanásra még nem volt példa. Az árak gyors csökkenésének egyik oka a kínai kereslet csökkenése lehet. Kína ugyanis az amerikai újrahasznosított hulladékok legnagyobb exportpiaca. Az újság szerint kínai és amerikai papírgyárak, amelyek korábban szerződésben vállalták az újrahasznosított papír átvételét, most a nehéz körülményekre hivatkozva kibúvókat keresnek. Válságos helyzetbe kerültek az illegális hulladékgyűjtők is, akik kénytelenek voltak felhagyni korábban jövedelmező tevékenységükkel.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo