A blokkok "zöldfejlesztése" mellett, a társaság ebben az évben mintegy 200 millió forint költséggel logisztikai beruházást is végzett. A négy blokk közül kettő fluidágyas, azaz a szén mellett lehetséges mezőgazdasági melléktermékekkel is tüzelni, a másik két kazán pedig szalmatüzelésre is alkalmassá vált, illetve válik. A kettes blokk fluidágyas átalakítása mintegy 1,3 milliárd forint beruházással nemrégiben fejeződött be, míg a negyedik blokk biotechnológiai fejlesztése az év végéig történik meg - mondta Szegedi Tibor.
A Magyarországon az egyetlen működő mélyművelésű bányájával rendelkező Vértesi Erőmű a zöldenergia termeléssel biztosítja a csökkenő széndioxid kvóta ellenére a termelés szinten tartását. A társaság 2100 foglalkoztatottja közül 1400 a bányász.
A gazdasági igazgató elmondta azt is, hogy az idén az üzleti terv 450 millió forint adózott nyereséggel számol. A tavalyi évet a társaság 3,3 milliárd forint veszteséggel zárta, mert négy milliárd forint céltartalékot képzett a hosszú távú környezetvédelmi kötelezettségekre, valamint a dolgozók nyugdíjazására. A céltartalék képzése nélkül a társaság nyereséges lett volna.