Hivatalosan is "zöld," vagyis környezetbarát lett a Coca-Cola cég épületegyüttese, az új World of Coca-Cola, az egyesült államok-béli Atlanta városközpontjában. Az Amerikai Zöld Építészeti Tanács (U.S. Green Building Council) "Arany" minősítést adományozott a tavaly májusban felavatott látványosságnak. Az épület a vállalat és márkái történetét mutatja be. "A tervezéstől kezdve az építkezésen át a folyamatos működésig a legnagyobb gondot fordítottuk arra, hogy az épületegyüttes kifejezze elkötelezettségünket környezetünk védelme iránt. Lehetőséget kaptunk arra, hogy megvalósítsuk elképzeléseinket, illetve bemutassuk azokat a látogatók millióinak"- Greg Koch, a The Coca-Cola Company globális vízgazdálkodási igazgatója.
A cég mindenben követi az Amerikai Zöld Építészeti Tanács Kiemelkedő Energiagazdálkodási és Környezetvédelmi szabványát. Ezek az irányelvek "kiváló teljesítményű, fenntartható épületek" fejlesztését támogatják, elsősorban a hatékony energia- és vízfelhasználás, az újrafeldolgozás, a természeti erőforrások újrahasznosítása, illetve a hulladékmennyiség csökkentése által. Az építkezés során mintegy húsz százalékban újrahasznosított, illetve zöld alapanyagokat használtak fel, például környezetbarát bambuszt és újrahasznosított gumi járólapokat. A szőnyegek részben újrahasznosított polietilén-tereftalátból (PET), az üdítőitalos palackok fő alkotóeleméből készültek.
Az újrahasznosított építőanyagok mellett az építési hulladék kilencven százalékát is újra feldolgozták, illetve újrahasznosították. A World of Coca-Cola területén és környezetében végzett parkosítás során a városi "hősziget" hatás csökkentésére világos színű kövezetet, sűrű növényzetet, illetve fényvisszaverő tetőlapokat telepítettek. Az épületen belül a levegő minőségének javítása érdekében alacsony emissziójú festékeket, ragasztókat, szigetelőanyagokat illetve szőnyegeket alkalmaztak.
A látványosság a hagyományos épületeknél negyven százalékkal kevesebb vizet használ, minden csaptelepet és más szerelvényt úgy választottak ki és építettek be, hogy minél kevesebb víz kerüljön felhasználásra. A közkedvelt Ízlelő szalonban ( "Taste It" lounge), a felszolgált üdítőitalok kóstolásához használt poharak 100 százalékban komposztálható kukoricakeményítőből készültek.