Magyarországon megközelítőleg 60 ezer fogyatékos ember él, akik mozgáskorlátozott, értelmi fogyatékos, autista és halmozottan fogyatékos emberek. Háromnegyedük családban, 16-17 ezren pedig bentlakásos intézményekben laknak. Pordán Ákos, a Kézenfogva Alapítvány ügyvezetője szerint riasztó, hogy az aktív korú értelmi fogyatékosoknak csak 9 százaléka dolgozik, ez pedig azt jelenti, hogy 100 főből 81 munkanélküli. A foglalkoztatási arány európai átlagban ennél jóval magasabb, hiszen Írországban az értelmi fogyatékos emberek 25 százaléka kenyérkereső.
A szakember szerint a szakképzettség és a megfelelő munkalehetőség hiánya, az alacsony munkajövedelem, a korlátozott cselekvőképesség és a fogyatékos emberekről való általános vélekedés mind hozzájárulnak ahhoz, hogy rossz eredményeket mutassunk fel az európai átlaghoz képest. Megoldást az integrált foglalkoztatás jelentene, mely során az egyén teljesítőképességének megfelelő munkakört alakítana ki a foglalkoztató, a dolgozó pedig valós piaci szükségletet elégíthetne ki munkájával. Ez Pordán szerint az értelmi fogyatékos emberek rehabilitációjához is hozzájárulna. Rámutatott, hogy ehhez elsősorban a társadalom és a magyar munkáltatók szemléletváltására lenne szükség, melynek egyik eszköze lehet az országos roadshow.
Az elfogadást és az értelmi fogyatékos emberekkel szembeni előítéletek leépítését segíti a Fogadd el, Fogadj el! közvéleményformáló roadshow, mely 10, pályázat útján kiválasztott vidéki településre látogat el 2009. május 23. és szeptember 25. között. Kézműves foglalkozásokon, számítógépes játékokon és az OTP Esély társasjátékon keresztül az emberek megismerhetik az értelmi fogyatékos emberek mindennapját, gondolkodásmódját, nehézségeit. Az OTP Bank az Esély Program keretében támogatja a Kézenfogva Alapítványt, immár évek óta. Nagy Zoltán Péter, az OTP Bank marketing igazgatója hisz a program sikerében. Mint kiemelte, ezen akadályok leküzdésének szándéka a pénzintézet CSR stratégiájában is szerepel, ennek látványos jeleként eddig már a bankfiókok közel 80%-át tették akadálymentessé a fogyatékossággal élők számára.