Díj a legjobb jelentésért

Októberig jelentkezhetnek a cégek a Deloitte fenntarthatósági versenyére. A díjazott az a közép-európai vállalat lesz, amely az adott év legjobb fenntarthatósági (vagy társadalmi felelősségvállalási) jelentését készíti.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

 


Kép:PP archív

A Deloitte Magyarország idén is meghirdeti a tavaly megújult, több mint egy évtizedes múltra visszatekintő Zöld Béka Díjat. A díjra Közép-Európa bármely országában bejegyzett vállalat jelentkezhet, függetlenül az üzleti szektortól és a foglalkoztatottak számától. A jelentkezés ingyenes, a pályázatok leadásának határideje 2012. október 15, az eredményhirdetésre 2012 novemberében kerül sor. (Szeptemberig pályázhatnak a cégek a Követ Egyesület Zöld Iroda programjában.)

A díjazott az a közép-európai vállalat lesz, amely az adott év legjobb fenntarthatósági (vagy társadalmi felelősségvállalási) jelentését készíti. Az értékelést a bíráló bizottság idén is két kiemelt szempont alapján végzi: az egyik fókusz terület a közölt információk részletessége és pontossága lesz, a másik a jelentés összehasonlíthatósága, vagyis hogy az adott társaság mennyire helyezi kontextusba az adott információkat. A bírálók fő szempontként a GRI (Global Reporting Initiative) által elvárt jelentéstételi irányelvek és tartalmi követelmények figyelembe vételével választják ki a nyertest.  A GRI természetesen önmagában nem garancia a „jó" fenntarthatósági jelentés elkészítésére, csupán egy eszköz, melynek segítségével a vállalati működés hatásai iparágtól függetlenül értékelhetővé, összehasonlíthatóvá válnak.

Reményeink szerint a díj nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy a régió vállalatainak éves jelentéstételi gyakorlata ne csupán a társaság üzletmenetének pénzügyi vonatkozásait ismertesse - mondta el Reiniger Róbert, a Deloitte Zrt. Környezetvédelmi tanácsadás üzletágának igazgatója.

A bíráló bizottság összetétele és az értékelési rendszer a 2011-ben bevezetett frissítéseket tükrözi. A bíráló bizottság a Deloitte Zrt. szakértőiből áll, akik elkötelezettek a fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás kérdései, a problémák megoldása iránt. A zsűri az angol nyelvű jelentéseket értékeli. Amennyiben a vállalat fenntarthatósági teljesítménye az éves jelentés részeként kerül bemutatásra, a bíráló bizottság csak a jelentés releváns részeit fogja értékelni. A nyertes cég idén is egyedi díjat kap. A díj a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatói körében kiírt pályázat nyertese által készített, a fenntarthatóságot megjelenésében is kifejező alkotás lesz.

Véleményvezér

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo