Reiniger Róbert, a Deloitte Zrt. Környezetvédelmi tanácsadás üzletágának igazgatója elmondta, hogy A 2001-ben létrehozott úttörő kezdeményezéssel a hazai és regionális vállalatok szemléletmódjának változásához szerettünk volna hozzájárulni - ahogy az elmúlt évek bizonyították: sikerrel. Mára a Zöld Béka Díj a környezetvédelmi kultúra terjedésének egyik szimbólumává vált hazánk és a régió vállalatai körében.
A díj tíz évvel ezelőtti megalapítása óta a vállalatok jelentési gyakorlatában lényeges változások történtek. Az akkor jellemző környezeti jelentésekkel szemben ma már főleg szélesebb témakört felölelő, társadalmi, gazdasági kérdésekkel is foglalkozó fenntarthatósági, vagy CSR jelentések készülnek. Ezt mutatják a számok is, idén ugyanis 7 környezeti jelentés mellett 37 CSR illetve fenntarthatósági jelentést vizsgálhatott az értékelő bizottság. Ehhez a változáshoz igazodva, idén először „legjobb környezeti jelentés" és „legjobb fenntarthatósági jelentés" kategóriában is győztest hirdetett a Deloitte.
Az idei évben a legjobb fenntarthatósági jelentés kategória győztese a Dreher Sörgyárak Zrt. lett, a kategóriában második helyen az OTP Bank Nyrt., a harmadik helyen pedig a Magyar Telekom Nyrt. végzett. A zsűri értékelése szerint a legjobb környezeti jelentést az Audi Hungaria Motor Kft. készítette.
A zsűri által a jelentések vizsgálatánál legfontosabbnak ítélt szempontok - mint a nemzetközi összehasonlítások, kitekintések megléte, a cég tevékenységének elhelyezése a gazdaságban, a célok megfogalmazása és teljesülésük vizsgálata, a fajlagos költségek bemutatása és az iparági összehasonlítás - összességében a Dreher jelentésében kerültek legkomplexebben bemutatásra.
Bár a zsűri a fenti szempontrendszer alapján nem sorolta az első helyekre, kiemelendő azonban, hogy a MOL Nyrt. - a Zöld Béka Díj pályázat rendszeres résztvevője - idén felvételt nyert a világ legrangosabb fenntarthatósági klubjába, és a közép-európai régióból egyedüliként szerepel a Dow Jones Fenntarthatósági Indexben (DJSI).