Az EITO működését különböző európai szervezetek és vállalatok szponzorálják, de a szervezet kezdettől fogva maga mellett tudhatja az Európai Bizottság és az OECD megfelelő részlegeinek jelentőségteljes támogatását is.
Az EITO legfrissebb 2000-es kiadású ICT-piaci felmérésében az országok között már Csehország, Magyarország és Lengyelország is megjelenik. Az EITO-statisztikák közül négyet emeltünk ki, amelyek 19962000-es adatok felhasználásával elemzik és összehasonlítják a világ, Nyugat- és Kelet-Európa egyes országainak, illetve az EU-tagországoknak az ICT-piaci mozgásait és internetfelhasználóinak arányát. Az egyes számú diagram az ICT-piacokat régiókra bontva mutatja, amelyből kiderül, hogy a három technológiai nagyhatalom, az Egyesült Államok, Európa és Japán két évvel ezelőtt együttesen 77 százalékos piaci részesedéssel bírt. A második diagram tanúsága szerint 1996-tól 1999-ig Nyugat-Európa körülbelül évi 12 százalékos ICT-piaci növekedést produkált, de ezzel még mindig lemaradt a három uniós tagjelölt ország köztük Magyarország 18 százalékos átlagos éves teljesítményétől. A teljes európai ICT-piac tavaly 445 milliárd euró értéket képviselt, melynek 2,8 százalékát a három tagjelölt ország tudhatta magáénak. Mind a három ország egyébként egyenlő teljesítményt produkált az unió legkisebb nemzeti ír, görög vagy portugál piacaival. A harmadik diagram az ICT-piacok százalékos megoszlását mutatja a bruttó nemzeti össztermékből. Az 1998-as nyugat-európai átlag 5,5 százalék volt, amely Svédország 7,25 és Olaszország 4,49 százaléka között váltakozott. A három tagjelölt ország közül a legmagasabb érték 6,36 százalékkal Magyarországé, a legalacsonyabb pedig 4,22 százalékkal Lengyelországé volt. Az utolsó, negyedik diagram a 100 lakosra jutó internetfelhasználók arányát mutatja a három tagjelölt országban és Európában 1996-tól 1999-ig. A jelenlegi statisztikák alapján az EITO valószínűsíti, hogy 2000-ben a három vizsgált tagjelölt ország eléri az 1996-os uniós átlagot.
Nincs mit szégyenkeznünk
Az EITO (European Information Technology Observatory Európai Információtechnológiai Megfigyelő Állomás) feladata, hogy általános képet nyújtson az európai piacok információs és kommunikációtechnológiai fejlettségéről, helyzetéről, és hogy e piac egyéni felhasználóinak és szervezeteinek szolgáltasson. Minden évben, többek között, kiad egy évkönyvet, amely a legátfogóbb és legaktuálisabb adatokat tartalmazza az európai információs és kommunikációtechnológiai (ICT-) piacról, de adatokat közöl az internetgazdaságról, az e-biznisz hatásairól, a telekommunikáció jövőjéről, az ICT-termékek fogyasztói adaptációjáról, valamint 1993 óta speciális tanulmányokat készít.
Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
Klasszis Befektetői Klub
2025. május 27. 17:00, Budapest
Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény
A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”
A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért
Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.

Donald Trump hivatalos közösségi oldalán pápának öltözve látható, sokan kiakadtak
Rossz vicc, vagy egy politikusi tréfa?