Az EITO működését különböző európai szervezetek és vállalatok szponzorálják, de a szervezet kezdettől fogva maga mellett tudhatja az Európai Bizottság és az OECD megfelelő részlegeinek jelentőségteljes támogatását is.
Az EITO legfrissebb 2000-es kiadású ICT-piaci felmérésében az országok között már Csehország, Magyarország és Lengyelország is megjelenik. Az EITO-statisztikák közül négyet emeltünk ki, amelyek 19962000-es adatok felhasználásával elemzik és összehasonlítják a világ, Nyugat- és Kelet-Európa egyes országainak, illetve az EU-tagországoknak az ICT-piaci mozgásait és internetfelhasználóinak arányát. Az egyes számú diagram az ICT-piacokat régiókra bontva mutatja, amelyből kiderül, hogy a három technológiai nagyhatalom, az Egyesült Államok, Európa és Japán két évvel ezelőtt együttesen 77 százalékos piaci részesedéssel bírt. A második diagram tanúsága szerint 1996-tól 1999-ig Nyugat-Európa körülbelül évi 12 százalékos ICT-piaci növekedést produkált, de ezzel még mindig lemaradt a három uniós tagjelölt ország köztük Magyarország 18 százalékos átlagos éves teljesítményétől. A teljes európai ICT-piac tavaly 445 milliárd euró értéket képviselt, melynek 2,8 százalékát a három tagjelölt ország tudhatta magáénak. Mind a három ország egyébként egyenlő teljesítményt produkált az unió legkisebb nemzeti ír, görög vagy portugál piacaival. A harmadik diagram az ICT-piacok százalékos megoszlását mutatja a bruttó nemzeti össztermékből. Az 1998-as nyugat-európai átlag 5,5 százalék volt, amely Svédország 7,25 és Olaszország 4,49 százaléka között váltakozott. A három tagjelölt ország közül a legmagasabb érték 6,36 százalékkal Magyarországé, a legalacsonyabb pedig 4,22 százalékkal Lengyelországé volt. Az utolsó, negyedik diagram a 100 lakosra jutó internetfelhasználók arányát mutatja a három tagjelölt országban és Európában 1996-tól 1999-ig. A jelenlegi statisztikák alapján az EITO valószínűsíti, hogy 2000-ben a három vizsgált tagjelölt ország eléri az 1996-os uniós átlagot.
Nincs mit szégyenkeznünk
Az EITO (European Information Technology Observatory Európai Információtechnológiai Megfigyelő Állomás) feladata, hogy általános képet nyújtson az európai piacok információs és kommunikációtechnológiai fejlettségéről, helyzetéről, és hogy e piac egyéni felhasználóinak és szervezeteinek szolgáltasson. Minden évben, többek között, kiad egy évkönyvet, amely a legátfogóbb és legaktuálisabb adatokat tartalmazza az európai információs és kommunikációtechnológiai (ICT-) piacról, de adatokat közöl az internetgazdaságról, az e-biznisz hatásairól, a telekommunikáció jövőjéről, az ICT-termékek fogyasztói adaptációjáról, valamint 1993 óta speciális tanulmányokat készít.
Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!
Találkozzunk személyesen!
2024. november 21. 16:00 Budapest
Véleményvezér
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben
Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát
Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba
Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
A Jobbik volt elnöke megerősítette Magyar Péter állítását, hogy a Fidesz titkosszolgálati eszközöket is használ az ellenzék lejáratására
Régi-új szereplő jelent meg a belpolitikai porondon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten
Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt
A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.