A szilárdtest meghajtó működése
Az SSD meghajtók RAM modulok segítségével tárolják az adatokat. Természetesen ez a tároló is használható belső, beépített vagy külső kivitelként is. Az adattárolási technológiának köszönhető, hogy teljesen immunisak a fizikai hatásokkal szemben. A felhasználás helyétől és módjától függően további védelmi rendszerekkel is felszerelhetőek. Így a víz, de akár a röntgennel szemben is ellenállóak lehetnek.
Kényelmi szempontok
Az említett teljesen zajtalan és nem melegedő működés mellett azért tudnak még mást is. Rendszerindítás és a programok működtetése esetén is a merevlemezekkel szemben legalább ötször, de sok esetben tízszer nagyobb sebességre is képesek az SSD-k. Ez igaz az operációs rendszer bootolására, valamint a futtatott programok betöltési idejére is. A kényelmi szempontok csúcsa, hogy mára az SSD olyan szintű fejlettséget ért el, hogy a felhasználóknak már tényleg semmi miatt nem kell aggódniuk. A gyári operációs rendszerek és az SSD automatikusan elvégez mindent helyettünk. Így nekünk csak az őrült sebességű, stabil számítógépezést kell élveznünk.
Az SSD felhasználók teendői
Egyetlen dologról nem szabad elfelejtkezniük, és az a rendszeres biztonsági mentés. Kevés az esélye, de sajnos egy SSD is tönkremehet. Javasolt némi szabad helyet hagyni a meghajtón. A töredezettség-mentesítés puszta időpocsékolás. Ártani nem árt, de semmit nem használ. A teljesítménycentrikus energiasémákról is ugyanez mondható el. A működésükre a virtuális memória sincs hatással, sőt, élettartamukat a rendszeres hibernáció sem befolyásolja negatívan.
Amennyiben nem vagy elégedett a régi HDD-vel szerelt gépeddel, vedd ki a merevlemezt, és tartsd meg adattárolónak. Kis befektetéssel egy SSD megvásárlásával elképzelhetetlen sebességű, stabil működésű új számítógép büszke tulajdonosa leszel.
A számítógépes munkák az SSD-vel szerelt gépekkel lerövidülnek, a játékok pedig felgyorsulnak. A várakozási, töltési idők megszűnésével pedig a rossz működésből adódó rendszeres fejfájástól is megszabadulhatunk.