Ne a televízió és a tablet nevelje a gyermeket!

A digitális világ térhódítása annyira jelentős, hogy napjainkban már a kicsi gyerekek is tudják, hogy az okostelefonon nem nyomogatni kell a gombokat, hanem ide-oda huzigálni az ujjaikat a képernyőn. Azonban ez a világ rendkívül ártalmas is lehet, ha a szülők ezt nem a megfelelő módon kezelik.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Alfa generáció

Az Alfa generációba a 2011 és 2025 között született gyermekek tartoznak. Ők számítanak az első olyan korosztálynak, akiknek az életében már a születésük pillanatától fogva jelen van a technológia, a digitális világ. Ezekre a gyermekekre van egy másik kifejezés is, mégpedig az Üveg generáció. Az elnevezés onnan ered, hogy nekik már az üveglappal fedett eszközök jelentik a kommunikációs eszköz legalapvetőbb formáját. Az ő életükben nagy mértékben jelen vannak a digitális játékok, számukra teljesen normális (lesz) ezen eszközök mindennapos használata. Ők az a generáció, akiknek digitális tantermekre lenne szükségük, és akik olyan pozíciókban fognak majd elhelyezkedni felnőttként, amelyek ma még egyáltalán nem is léteznek.

Bővebben az Alfa generációról, valamint további gyerekneveléssel kapcsolatos írásokat olvashatsz a Famiily.hu oldalon.

Hol a határ?

Családonként változó, hogy ki miként és milyen mértékben engedi be a gyermeke életébe a televíziót és a tabletet. Bölcsődés korig talán még könnyű a helyzet. A szülő dönt, és viszonylag kevés az ellenkezés. Óvodás korban már nagyobb kihívás a televízió tiltása, és lehet, hogy nem is feltétlen jár jó úton a szülő, ha teljes mértékben megvonja a TV használatát a gyermektől. A gyerekek ugyanis nagyon sokat beszélgetnek olyan dolgokról és mesékről az oviban, amelyet a televízióban láttak. Egy televíziótól eltiltott gyermek viszont ezekből a beszélgetésekből teljesen kimarad, és könnyen kirekesztettnek érezheti magát. 

Iskolás korban viszont már abszolút észnél kell lennie a szülőknek, hogy mikor és milyen okból kapja meg az első okostelefonját a gyermek. Nagyon fontos, hogy a szülő leüljön a gyermekkel, és átbeszéljék a szabályokat és veszélyeket. Ugyanis az, hogy a gyermek mire használja az okostelefonját, már kevésbé kontrollálható a szülő által.

A kulcs talán a mértékletesség és következetesség. Legyen lehetőség tabletezni, de legyen alkalma is a gyereknek kint játszani a szabadban, barátokkal, nem csak az online térben barangolni. Vannak családok, ahol a kütyük használata házimunkához vagy magaviselethez kötött, másoknál időkorlát van, vagyis a gyermek adott ideig nézheti a televízióban a kedvenc meséjét, vagy játszhat a tableten.

Ne felejtsük, hogy nagyon fontos a szülői minta is. Ha a gyermek azt látja, hogy anya és apa kezében egész nap ott van a telefon, és éjjel-nappal, akár még vacsora közben is azt nyomkodják, akkor joggal merül fel a kérdés a gyermekben, hogy neki akkor miért is nem szabad.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo