A túlsúly nem esztétikai, hanem egészségügyi probléma

Napjainkban nagyon népszerűek a „fogadd el magad” posztok és hirdetések, amivel alapesetben nem is lenne probléma, viszont nagyon sokan ezt úgy értelmezik, hogy nincs azzal se baj, ha túlsúllyal rendelkeznek. Ha a jelentős súlytöbblet csak esztétikailag lenne kifogásolható, akkor igazuk is lenne, viszont a plusz kilók komoly egészségügyi problémákhoz vezetnek. Éppen ezért bármennyire is igyekszünk elfogadni magunkat, a súlytöbbletünktől minél előbb meg kell szabadulnunk az egészségünk érdekében.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Milyen egészségügyi problémákat okoz a túlsúly?

A súlytöbblet, vagyis a zsírszövet szaporodása olyan változásokat indít el a szervezetben, melyek jelentős hatással vannak az életvitelünkre. Ennek egyik oka, hogy a zsírszövet a többi szövethez hasonlóan ugyanúgy igényli az oxigénben és tápanyagban gazdag vért, vagyis a szervezetünk oxigén- és tápanyagigénye egyenes arányban nő a zsírszövet növekedésével. Ezt a szervezetünk úgy kompenzálja, hogy egyre nagyobb mennyiségű vért keringet a verőereken keresztül, vagyis nő az artériákra nehezedő nyomás, ami magas vérnyomáshoz vezet.

Szintén a zsírszövet növekedése okolható a 2-es típusú diabétesz kialakulásáért, de a magas vérzsírszint a magas koleszterinszint kialakulásáért szintén felelős, vagyis érelmeszesedéssel, koszorúér-betegséggel, illetve súlyosabb esetben stroke-kal szintén számolnunk kell, ha túlsúlyosak vagyunk.

Ezeken felül a súlytöbblet az ízületeinkre is igen nagy terhet ró, főként a térdek és a csípő ízületei vannak nagyobb igénybevételnek kitéve. Azonban mivel a túlsúly felborítja a test statikai egyensúlyát, a gerincben található porckorongok és ízületek szintén túlterhelődnek, ami derék- és hátfájdalomhoz vezet.

Mit tehetünk a túlsúly ellen?

A leginkább optimális esetben a túlsúly elleni legjobb módszer a megelőzés. Amikor viszont már gond van, vagyis jelentős súlytöbblettel rendelkezünk, az első és legfontosabb, hogy változtatnunk kell a rossz szokásainkon, vagyis elkezdünk rendszeresen mozogni, és az étkezésünkre is odafigyelünk. Ennek érdekében érdemes egy dietetikus szakember segítségét kérni, vagy testsúlycsökkentő életmódprogramban részt venni annak érdekében, hogy mielőbb megszabadulhassunk a felszedett kilóinktól.

Persze nem mondjuk, hogy ez sétagalopp lesz, hiszen az életmódváltás igen megterhelő lehet lelkileg is, ezért ajánlott különféle terápiás kezeléseket igénybe venni, melyekkel növelhető a sikeresség esélye.

Ilyen például az akupunktúra, mellyel elérhető, hogy csökkenjen az állandó éhségérzet és a feszült lelkiállapot, vagy a reflexológia, mely az anyagcsere serkentésében és a szervezetünk méregtelenítésében lehet segítségünkre.

Amennyiben Ön úgy érzi, hogy segítséggel jobb eredményeket érhetne el, vegye fel a kapcsolatot a Rofé Naturale Egészségközponttal és foglaljon időpontot!

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo