A Digtal Natives a nemzetközi technológiai és üzletfejlesztési tevékenysége során szerzett tapasztalatai szerint Magyarországon sok start-up, azaz induló technológiai vállalkozás rendelkezik azzal a technológiai tudással, amivel sikeres termékeket lehet fejleszteni a világpiacra. Az itthonról a világpiac meghódítására induló vállalkozásoknak elsősorban nem technológiára vagy tőkére van szükségük, hanem
olyan tudásra és kapcsolatrendszerre, amivel sikeresen jelenhetnek meg a nemzetközi piacokon, elsősorban Európában vagy Észak-Amerikában. Ez járulhatott hozzá a hazai technológiákra épülő Prezi, Ustream és LogMeln sikereihez is, akik ötleteiket egy nemzetközi menedzsment csapat segítségével tudták sikeres termékké fejleszteni – mondta el Bárdos Kristóf, a DiNa üzletfejlesztési vezetője.
Pénz, tapasztalat, kapcsolat
Erre, a hazai vállalkozói kör részéről egyértelműen érzékelhető szolgáltatás iránti igényre válaszul született meg az iCatapult, amelyhez a Primus nem csak a 400 milliós tőkét, de magánbefektetői körének kiterjedt, észak-amerikai szakmai kapcsolatrendszerét és a korai fázisú cégekkel kapcsolatos, magasszintű befektetői tapasztalatát is biztosítja. A vállalat irányítására a hazai start-up világból ismert Hild Imrét kérték fel, aki több éves induló vállalkozások területén végzett munkája megvalósulásaként tekint az új vállalkozásra.
Január közepétől lehet a programra jelentkezni
A nemzetközi piacra kívánkozó startupokkal való együttműködési lehetőségekkel kapcsolatban Hild Imre két lehetséges modellt vázolt fel: az egyik az, hogy egy adott technologiával rendelkező vállalkozó/csapat konzultációs díj fejében megbízza az iCatapult-ot nemzetközi üzlet és piacfejlesztéssel, a másik, hogy az iCatapult és az adott technológia tulajdonosa közös vállalkozást hoz létre. Az új közös vállalkozás fókuszában pedig természetesen az adott technológia fejlesztése és annak minél hatékonyabb nemzetközi piacra vitele áll.
A program során - melyre január közepétől lehet majd jelentkezni - az első három hónapban Budapesten kapnak képzést a kiválasztott startupok, majd ezt követően hat-kilenc hónapig a New York-i irodában dolgozhatnak tovább az iCatapult támogatásával.
A 2008 óta működő Primus Capital Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. 6,2 milliárd forintos tőkével rendelkezik, és elsősorban olyan hazai korai szakaszú kis- és középvállalkozásokba fektet, amelyek innovatív technológiával, kiemelkedően versenyképes szolgáltatással vagy újszerű üzleti modellel 3-5 év alatt jelentős árbevétel- és értéknövekedést terveznek elérni. Az alapkezelő Primus III. Kockázati Tőkealapja részt vesz a Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt. által működtetett JEREMIE Kockázatitőke programban.
A Primus Capital ezt megelőzően októberben számolt be arról, hogy 350 millió forinttal száll be az elektromos áramanalizáló technológiát kifejlesztő Remagine Technologies Zrt.-be, amely okos konnektorra (Smart Socket) számos innovációs elismerést nyert el.
Híd Amerikába
Az Akvárium Klubban tartott rendezvényen Brian Frumberg, a Venture Out NY alapítója videóüzenetben üdvözölte az iCatapult megalakulását, és örömét fejezte ki, hogy partnere lehet egy olyan hiánypótló vállalkozásnak, amely a Közép-Kelet-Európai tehetségeknek segít kapcsolódni a fejlett, támogató vállalkozói közösségekhez.
A technológiáknak illetve a cégeknek ott kell sikeresnek lenni, ahol a legtöbb a felhasználó, ahol a legtöbb a befektető, azaz hogyan jusson ki egy cég Amerikába. Az iCapatapult profi szakemberekkel ezt a híd szerepet fogja betölteni a DiNa saját fejlesztései illetve bármely hazai szoftvercég számára - zárta az eseményt Bruckner Zoltán.