Önmagát eltartó kurzus lesz a lízing- és az ügyfélkapcsolati szakközgazdász képzés is a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Továbbképző Intézetében. A már hagyományosnak tekinthető pénzügyi szolgáltatást az elmúlt csaknem két évtizedben iskolában, egyetemen megszerzett szakirányú speciális tudás nélkül végezték a rendszerint közgazdász és jogi diplomával rendelkezők. A 2010-ben induló első kurzuson, melyre október végéig lehet jelentkezni, már nem kis részben külföldi egyetemi jegyzetek és a hazai gyakorlat alapján írt szakkönyvek állnak a hallgatók rendelkezésére, illetve a katedrán is a pénzügyi, illetve eszközlízing szolgáltatást nyújtó pénzintézetek vezető szakértői állnak majd.
Lévai Gábor, a Magyar Lízing Szövetség főtitkára a továbbképző intézet tanfolyamát úgy kommentálta, hogy a legutóbbi időkben a piacon is, a jogi környezetben is olyan változások mentek végbe, amilyenek lényegesen keresettebbé teszik a finanszírozás e fajtáját. Az Európai Unióban minden harmadik finanszírozás, mint lízing ügylet valósul meg, hazánkban is ez a tendencia, s nem véletlen, hogy növekszik a specialisták iránti kereslet.
A Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Továbbképző Intézetének másik 2010-es újdonsága az ügyfélkapcsolati szakközgazdász kurzus, melynek „hátteréről" az tudható, hogy 34 ezer embernek jelenti a munkáját a hazai, külföldi és nemzetközi cégek, szolgáltatók partnereivel való telefonos, internetes, illetve személyes kommunikáció. A tanfolyam nem a derékhadnak, hanem az ügyfélszolgálati szervezeteket irányító vezetőknek szól elsősorban. A képzést irányító dr. Tóth Zsolt, a Humán Erőforrás Alapítvány kuratóriumának tagja azt vélelmezi, hogy a specialistákra az igény a pénzügyi szektorban, a szolgáltató cégeknél főképp az ügyfelek megtartása miatt növekszik az igény, s jellemzően gyarapszik azon, az ügyfelekkel alapvetően telefonos kapcsolatot tartó szolgáltató társaságok száma is, amelyek Magyarországról kommunikálnak a világ számos országában élő, dolgozó partnereikkel rendszerint angolul, más világnyelveken.
A ma már csaknem harminc szakot indító továbbképző intézet abban bízik, hogy a nem olcsó - félévenként legalább 250 ezer forintos tandíjjal működő - kurzusokkal most is megtalálják azokat a területeket, ahol éppen bővül a kereslet a speciális tudással rendelkezők iránt. Gáspár Péter Pál igazgató a két új szakirány munkaerő-piaci versenyképességét pedig azon keresztül látja igazoltnak, hogy hetekkel a jelentkezési határidő előtt annyi leendő hallgatót regisztrálhatnak, amennyivel bizonyosan rentábilissá tehetők e „pályakezdő" kurzusok is.