Bogsch Erik vezérigazgató mindenesetre egy becsléssel már most "kedveskedni" kénytelen a részvényeseknek, azzal a számmal, hogy 2007-ben a hazai piacon körülbelül 20 százalékos árbevétel csökkenés vélelmezhető. A mögöttünk hagyott évben is mínusz előjellel jellemezhető a hazai árbevétel, azaz 16 százalékkal lett kevesebb. A kommentár pedig: az egészségügyi tárca folyamatosan nem vette és nem veszi figyelembe a hazai gyógyszeripar egyáltalán nem önös ellenérveit, amikor az a kiszámítható piaci viszonyok érdekében protestált és protestál.
A Richter NyRt. egy, a hazainál sokkal nagyobb piacon is kalkulálhatóbb és magyarázhatóbb veszteséget kényszerült elkönyvelni: Oroszországban az ottani "közgyógy" ellátást és finanszírozást kurtította meg az állam úgy, hogy a magyar exportőr cég 25 millió dolláros kiesést "mért", s az idei első negyedévet is részben ilyen okok, részben a tavalyi bázis miatt gyöngének számolja. Amúgy az orosz piacon - a magánpiacon - a terveinek megfelelően komoly fejlődést mondhat magáénak a Richter, s ugyanígy lehetnek teljesen elégedettek az ukrajnai és a többi FAK-teljesítménnyel. Kedvező folyamatokat tapasztalnak most már az amerikai piacon is, illetve az uniós eladásoknak az euróban mért gyarapodása szintén meghaladja a 10 százalékot. A német piacon az urológiai, a francia patikákban a fogamzásgátló készítmények viszik a prímet, s tartósan nagyfogyasztó Lengyelország, ahol annyi Richter-produktum kel el, mint amennyi Német- és Franciaországban együttesen.
A részvényesek számára értelemszerűen a rideg számok a fontosak, így az, amelyik a Richter konszolidált árbevételét fejezi ki. Vagyis a 209 milliárd forintos adat 21,3 százalékos növekedésről vall, dollárban pedig 15,4 százalék a növekedés. Az üzleti eredményhányad 2006. I-IV. negyedéve során 24 százalék volt, szemben a bázis időszakban elért 22,9 százalékkal. A mérleg szerinti eredmény a vizsgált időszakban 15 százalékos emelkedésről tett tanúbizonyságot.