Szilágyi Károly egy zöld csavarhúzóval érkezett a stúdióba, ezzel jelezve, hogy sokan egy ilyen szerszám segítségével emelik ki a menetrendet a megállók tábláiból. A BKV Zrt. egymilliónál több menetrendet helyezett el a bérletpénztárakban, és még az iskolákba, az önkormányzati irodákba, valamint az orvosi rendelőkbe is juttatott azokból, mintegy tízezer darabot. "Azt gondoltuk, ennyi elég lesz" - közölte Szilágyi Károly, hozzátéve: ha valaki nem talál menetrendet a megállóban, hívja fel a BKV ügyfélszolgálatát, hogy pótolhassák azt.
A BKV munkatársai két éjszakán át cserélték a "menetrendi laptáblákat" a megállókban, hétfőre virradó éjszaka összesen 6900-at, augusztusban pedig négyezret. A budapesti közösségi közlekedést érintő változtatások kétharmadát - ez több mint hétszáz módosítást jelent - szombaton vezették be. Több járat menetrendje és számozása megváltozott, illetve útvonalvezetése és végállomása is módosult.
A legfontosabb változások közül Szilágyi Károly kiemelte, hogy a metrók reggel korábban indulnak, este pedig tovább járnak. Menetrendjüket összehangolták azokkal a járatokkal, amelyekkel el lehet érni a metró vonalát. Aki eddig a város széléről két-három átszállással tudta csak elérni a metrót, az most átszállás nélkül eljut oda. Példaként említette az elővárosokat: Pécelről például a 69-es busz nemcsak Rákoskeresztúrra, hanem egészen az Örs vezér teréig "jön be".