Beduin törzsből milliárdos - ez az igazi sikersztori

Mohed Altrad, a franciaországi székhelyű Altrad csoport alapító-vezérigazgatója nyerte el idén az EY Az év üzletembere nemzetközi díjat. A címért 53 ország 65 üzletembere szállt versenybe, köztük a magyarországi győztes, Wáberer György is.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Forrás: Ernst & Young

A szíriai beduin törzs tagjaként született Mohed Altrad 17 évesen költözött Franciaországba, ahol ösztöndíjasként informatikát tanult, illetve számítógép-tudományból doktorált. 1985-ben üzlettársával megvásárolt egy csőd szélén álló, építési állványzatokat gyártó céget, amely a mai Altrad csoport magja lett. Felvásárlásokkal és organikus növekedéssel továbbfejlesztette a céget, amely 2014-ben egymilliárd dollár közeli bevételt ért el, és 110 leányvállalatán keresztül majdnem 7000 főt foglalkoztat világszerte. Az alapító tervei szerint a cég, amely az állványzatok, betonkeverők, illetve egyéb építőipari gépek és eszközök terén ma már a világ egyik vezető gyártója, 2016-ra eléri az 1,1 milliárd dolláros árbevételt.

Az EY Az év üzletembere nemzetközi díjat minden évben egy választott nemzetközi zsűri ítéli oda, az írásos pályázati anyagok, illetve helyszíni interjúk alapján.

„A nemzetközi nyertes sikerének titka, a magyarországi győztes Wáberer Györgyhöz hasonlóan, az évtizedes kitartó munkában, a folyamatos fejlődésben és a kockázatvállalásban rejlik. Bízunk benne, hogy példájuk számos nemzetközi és hazai vállalkozó számára szolgál inspirációul” – mondta Havas István, az EY Magyarország vezérigazgatója. „Az év üzletembere program azt a gazdasági és szellemi örökséget kívánja bemutatni, amelyet a vállalkozók innovációval, új üzleti lehetőségek felismerésével, illetve munkahelyek létrehozásával teremtenek" – tette hozzá.

A jó ötlet nem elég a sikerhez – de akkor mi kell hozzá?
Nap mint nap születnek olyan innovatív és előremutató ötletek, amelyekre sikeres vállalkozást lehetne építeni. Többen meg is próbálják megvalósítani őket, de szembesülniük kell azzal, hogy egy jó ötlet önmagában nem hogy egy nemzetközi sikerű startup elindításához nem elég, de még egy stabil kisvállalkozás fenntartását sem garantálja.
Mohed Altrad az egyént helyezi vállalkozásának középpontjába, és a fiatalokat képzési lehetőségekkel és továbbtanulási ösztöndíjakkal segíti. Támogatja az Orvosok Határok Nélkül szervezetet és a Francia Rákellenes Ligát. Megkapta a Francia Köztársaság Becsületrendjének lovagi címét, majd 2014-ben a rend tisztjévé léptették elő. Ezenfelül elismert író is: „Badawi” című, részben önéletrajzi regénye ajánlott irodalmi olvasmány a francia iskolákban.

Mohed Altrad a díjátadót követően elmondta: „Nagy megtiszteltetés számomra ez a rangos elismerés, különösen azért, mert igen erős versenytársaim voltak a kiemelkedő nemzetközi üzletemberek személyében. Az élettörténetem tanulsága az, hogy a sorsunkon képesek vagyunk változtatni.”

A hazai sikertörténet

A 15. alkalommal megrendezett EY Az év üzletembere nemzetközi díj monacói döntőjében hazánkat a magyarországi győztes Wáberer György képviselte. Az általa alapított Waberer’s International Zrt. jelenleg 5500 alkalmazottal és 3500 járművel rendelkezik, kamionjai együttvéve évente a Föld–Nap távolság háromszorosát teszik meg áruval rakottan Európa útjain. A Waberer’s International Zrt. egy eladósodott, állami tulajdonú fuvarcégből, a Volán Tefuból vált  – immár magántulajdonban – két évtized alatt Európa egyik legnagyobbjává. Sikerességét jelzi, hogy mostanra már francia, német, olasz, lengyel, román, szlovák és brit leányvállalatokkal is rendelkezik.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo