Az eseményen - amelyen részt vett Traian Basescu államfő és Calin Popescu Tariceanu miniszterelnök - bemutatták a Windows Vista nevű, legújabb operációs rendszer román nyelvű változatát is.
A Microsoft alapítója dicsérő szavakkal illette a román oktatási rendszer minőségét, és a kiváló román IT-szakértőket. Emlékeztetett: az amerikai vállalat Seattle-i központjában mintegy háromszáz román szakembert foglalkoztatnak. A Microsoft vezetői nem közöltek adatokat arról, hogy a GTSC létrehozására mennyi pénzt fordítottak, de a román média által idézett szakértők 12 millió euróra becsülik a beruházás értékét.
Az eseményen szintén részt vevő Nagy Zsolt, romániai távközlési és informatikai miniszter az MTI-nek nyilatkozva elmondta: a Microsoftnak szándékában áll fejleszteni a terméktámogató központját, hiszen kezdetben nyugat-európai, később viszont a világ távolabbi részén fekvő országokat is kiszolgál majd. Így a beruházás összértéke a következő négy-öt éven belül eléri majd a 200 millió eurót, az alkalmazottak száma pedig százról ezerre duzzad - mondta Nagy Zsolt.
A miniszter közölte: Románia másik három állammal versengett a központért, végül sikerült meggyőzni a Microsoft vezetőségét, hogy ide telepítse a GTSC-t. Nagy Zsolt nem kívánta elárulni a három ország nevét, csak annyit mondott, hogy a három közül az egyik nem európai állam. Azt kijelentette: a GTSC lehetséges helyszíneként felmerült országok között nem szerepelt Magyarország.
A román IT és kommunikációs ipar a román nemzeti össztermék 4,19 százalékát teszi ki. Hozzátette: ez a legnagyobb növekedést mutató ágazat Romániában, hiszen évente körülbelül 20 százalékkal bővül. Hozzátette: csak a szoftverexport 46 százalékkal nőtt a tavaly 2005-höz képest. A látványos bővülésben nagy szerepet játszott az - folytatta Nagy -, hogy csak az elmúlt tizenhárom hónapban az általa vezetett minisztérium több világhírű szoftvergyártót is meggyőzött: Romániában hozzák létre újabb fejlesztési vagy terméktámogatási központjaikat. Ezek közé tartozik egyebek között a HP, az Oracle, és a Micrsoft.