A 12 milliárd forintból épült egerszalóki szálló többször is kapott állami támogatást. Először 600 millió forint volt a támogatás végösszege, majd ez az összeg felkúszott 800 millió forintig. A fürdő közel egy éve vált a lánc részévé, de most kizárták.
Robert Rogner Junior elmondta, hogy egy éven át vizsgálták a magyar piacon jelenlévő, velük névhasználati szerződésben lévő szállodákat, de a sárvári és az egerszalóki hotel "nem teljesítette az előírt minőségi követelményeket".
A családi tulajdonban lévő, villachi székhelyű Rogner International Hotels & Resorts képviseletében elmondta: egy teljes katalógusuk van a minőségi elvárásokról, amelyeket a velük szerződésben lévő hoteleknek teljesíteniük kell. Hozzátette, hogy nem a két szálloda felszereltségével volt gondjuk, mert ezen a téren mindkettőt kiválónak tartják.
A Rogner saját tulajdonában Magyarországon egyetlen szálloda van, a több mint 10 évvel ezelőtt megnyitott ötcsillagos hévízi Rogner Hotel & Spa Lotus Therme. Az alig egy-két éves sárvári és egerszalóki szállodával névhasználati szerződést kötöttek, de ezek megvonása nem jelenti azt, hogy nem szeretnének továbbra is jelen lenni a magyarországi gyógy- és wellness piacon - folytatta az osztrák tulajdonos.
A Rogner nem zárkózik el újabb partnerekkel történő szerződéskötéstől, sőt akár a most névhasználattól megvont két szállodával is újból szerződést kötnek, ha elérik az általuk elvárt követelményeket. A hévízi szálloda pedig továbbra is a Rogner magyarországi képviselője marad, a piac egyik meghatározó szereplőjeként.