Iron Swim
Az Iron-cégcsalád legékesebb tagja az úszóiskolát üzemeltető, valamint Hosszú Katinka szponzori szerződéseit és marketing-együttműködéseit kezelő Iron Swim, amely a pandémia okozta nehézségek ellenére pénzügyi szempontból kiemelkedő éven van túl – a beszámoló szerint több mint 313 millió forintos adózott eredménnyel zárta a 2020-as évet. Viszonyításképpen, a cég 2019-es eredménye 93,9 millió forint volt.
A beszámolóban megjelenő növekedés ellenére a cég a Piac & Profitnak arról számolt be, hogy míg a Hosszú Katinka szponzoregyüttműködéseiből származó bevételek nőttek a tavalyi év során, maga az úszóiskola jelentős bevételkiesést volt kénytelen elkönyvelni 2020-ban. Ahol lehetett csökkentette a költségeket, feladta irodáját, és átcsoportosította az egyéb bevételi forrásokat – azaz a szponzori bevételek egy részét is az úszósiskola működésének fenntartására fordította, így sikerült megőrizni a 13 fős alkalmazotti gárda (edzők, oktatók, back office dolgozók) munkahelyét.
Az értékesítés nettó árbevétele 455,26 millió forint volt, ez több mint 292 milliós emelkedés az előző éves adathoz képest – a kiegészítő melléklet szerint ez a már említett marketing, reklámszereplő munkadíjak, valamint az úszóiskola által realizált bevételek összege.
A cégnek 59,557 millió forintnyi követelése van, ennek döntő többségét, közel 41 millió forintot a vevőkkel szembeni követelések teszik ki, de az Iron Swimnek egy kapcsolt céggel szemben is fennáll 6,513 millió forintyi követelése. Pénzeszközként (pl. bankszámlákon) 315,525 millió forintot tartanak.
A társaság jelenlegi tőkéje 393,83 millió forint, ez jelentős emelkedés az előző évben jegyzett 79,881 millió forintos alaphoz képest – a beszámolóhoz csatolt melléklet szerint ez azzal magyarázható, hogy a 3 millió forintos alapításkor jegyzett tőke, és a korábbi években felhalmozódott 76,881 millió forintos eredmény mellé bekerült a tárgyévi 313,949 millió forintos adózott nyereség is. A dokumentum kitért arra is, hogy az üzleti évben az úszónő cégében fejlesztési tartalék képzéséről döntöttek, így az eredménytartalék terhére 100 millió forintot különítettek el, ezzel magyarázható az, hogy a beszámolóban 23,1 milliós mínusz szerepel ebben a sorban.
Az Iron Swim beszámolójában mindig kifejezetten érdekes az anyagjellegű ráfordítások sora, amely 60,62 milliós kiadást jelentett a cégnek – ez egyébként gyakorlatilag szinte teljesen megegyezik a 2019-es 58,919 millió forintos összeggel. De mire költött 2020-ban Hosszúék cége?
- az úszóiskola költségeire – 16,324 millió forint
- bérleti díjakra – 17,87 millió forint
- telekommunikációra és a weboldal üzemeltetésére – 1,797 millió forint
- számviteli, jogi tanácsadási szolgáltatásokra – 10,03 millió forint
- hirdetésre, reklámra – 1,786 millió forint