"Soha nem érezhették olyan jól magukat a PC-k, mint most"

Október 31-én több mint ezer hazai viszonteladó kezdte meg a Windows 7 magyar nyelvű kiadásának forgalmazását. A Microsoft  szerint új operációs rendszere jelentősen leegyszerűsíti a PC-k kezelését, lehetővé teszi a számítógép gyorsabb indítását, kevesebb energiát fogyaszt, felhasználói felülete látványosabb, letisztultabb.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Microsoft Corp. október 22-én New Yorkban jelentette be új operációs rendszerének globális bevezetését. A Windows 7 világos alapelvet követ: egyszerűsíti a felhasználó számára a PC-s feladatok elvégzését. Korszerűsített felhasználói felülettel rendelkezik, új szolgáltatásokkal könnyíti a mindennapi műveleteket, telepítése után az asztali és a hordozható számítógépek a korábbinál nagyobb sebességgel, gazdagabb funkcionalitással, ugyanakkor energiatakarékosabban működtethetők.

"Soha nem érezhették olyan jól magukat a PC-k, mint most, a Windows 7-tel" - mondta Drajkó László, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója. - "Az új operációs rendszerrel olyan lehetőségek nyílnak meg a felhasználók előtt, amilyenekre eddig nem volt példa, s ezeket eddig soha nem tapasztalt rugalmassággal vehetik használatba. A Windows 7-tel a szó szoros értelmében személyi lesz a számítógép: mindenki megtalálja a számára legmegfelelőbb PC-t."
"A Windows közössége is sikeresen vizsgázott, hiszen a Microsoft csak felhasználóival, partnereivel és a független fejlesztőkkel közösen tudta megalkotni ezt az operációs rendszert" - tette hozzá Drajkó. - "Hálásak vagyunk az értékes hozzájárulásért, amely a világ minden tájáról érkezett, s amelyek révén valóban közös projektté vált a Windows 7."

A Windows 7 fejlesztése kezdettől fogva együttműködésre épült. A Microsoft mérnökei és fejlesztői az ügyfelekkel és a partnerekkel közösen dolgoztak az egyszerűbb PC-ről alkotott jövőképet megvalósító operációs rendszeren.

A Windows 7 számokban
• A Windowst világszerte több mint egymilliárd ember használja nap, mint nap, és közülük több millióan nyilatkoztak arról, hogy mit szeretnének látni egy operációs rendszerben. A termék megalkotásakor ezeket a visszajelzéseket is figyelembe vették.
• A Windows 7 az iparág legnagyobb béta-tesztelésén ment keresztül, melyben világszerte 8 millió tesztelő vett részt.
• A Windows 7 béta verzióját több mint 113 országban töltötték le.
• Több mint 16000 online interjút készítettek, hogy könnyebben azonosíthassák, tesztelhessék és ellenőrizhessék a Windows 7 különféle szolgáltatásait és felhasználási területeit.
• Több mint 2600 ügyfelünk vett részt a Windows 7 felhasználói felmérésében és kezelhetőségi tanulmányaiban.
• Több mint 40000 órányi Windows 7 rendszerhasználati adat került a külső felhasználási kutatások naplóiba (a „Living with Windows” program révén, amelyben a Windows 7 használatának módját kutatták).
• Világszerte több mint 200 ország több millió számítógépéről kaptak termékfelhasználási adatokat, amelyek segítenek abban, hogy a Microsoft Corp. jobban megértse a felhasználók igényeit. A Windows 7 elkészítéséhez több mint egymilliárd felhasználói munkamenet visszajelzéseit használták fel.
• A Microsoft kvantitatív felmérések segítségével több mint 600 új szolgáltatás-ötletet tesztelt a Windows 7 rendszerhez a mérnöki folyamat korai szakaszában, hogy az ügyfelek igényeinek leginkább megfelelő megoldásokat választhassa ki. Ezeket a szolgáltatásokat öt globális jelentőségű piacon is széles körű online kutatás keretében tesztelték.
• Több mint 15 millióan vettek részt a Windows Vista rendszerben, valamint a Windows 7 előzetes verzióiban elérhető „Felhasználói élmény fokozása” programban (CEIP).
• Több tízezren jelezték szándékukat Windows 7 termékindítási összejövetel (Windows 7 Launch Party) szervezésére, melyek keretében családtagjaiknak és barátaiknak mutathatják be az új terméket.
• Huszonhét új televíziós reklám készült a Windows 7 népszerűsítésére az Egyesült Államokban, Kanadában, az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Németországban és Ausztráliában.
• Az új Genesis Windows 7 csomagolás súlycsökkenése a Windows Vista Longform csomagoláshoz képest: 56 százalék
• Windows 7 Ecometrics pontszám javulása a Windows Vista rendszerhez képest: 50 százalék
• A Windows 7 rendszer 50 új betűtípust tartalmaz.
• A Windows 7 2009 októberében 34 nyelven érhető el. • A Windows 7 rendszer 49 indiai betűtípust támogat.
• 12 háttérkép, hét Windows Aero téma, hat művészi háttérkép, hat jelenet és korlátlan számú letölthető anyaggal bővíthető a látvány.
• A Windows 7 több mint 45000 viszonteladónál kapható világszerte.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo