Ha a kormányok és a vállalkozások a kétszeresére növelnék annak az ütemét, hogy a nők magas szintű digitális tájékozottságra tegyenek szert, a nemek közötti egyenlőséget 25 év alatt el lehetne érni a fejlett országokban, míg a jelenlegi ütemben ehhez 50 évre lesz szükség. A fejlődő országokban pedig 85 év helyett 45 évre lenne szükség a nemek közötti egyenlőség eléréséhez – hangsúlyozta az Accenture új kutatása.
„A nők között rengeteg a kiaknázatlan tehetség, akik révén biztosítható lehetne a versenyképesség megőrzéséhez szükséges szakértelem” – mondta Pierre Nanterme, az Accenture elnöke és vezérigazgatója. – Egyértelmű lehetőségként kínálkozik a kormányok és vállalatok számára az együttműködés, hogy közös erőfeszítéssel minél több női munkaerőt ruházzanak fel digitális képességgel, felgyorsítva ezzel a nemek közötti egyenlőség létrejöttét a munkahelyeken.”
Bár a magas szintű digitális tájékozottság nyilvánvalóan segíti a nőket, hogy képezzék magukat és foglalkoztassák őket, a kapcsolat a digitális tájékozottság és a nők előrelépése között nem olyan jelentős. Ez várhatóan megváltozik majd, ahogy egyre több, a millenniumi generációba tartozó nő és úgynevezett digitális bennszülött kerül vezetői pozícióba: a kutatás megállapította, hogy az Egyesült Államokban tízből hat millenniumi generációs nő törekszik arra, hogy vezetői pozícióba kerüljön.
„Nagyon sok módja van annak, hogy csökkentsük a nemek közötti egyenlőtlenségeket a munkahelyeken, de a digitális tájékozottság növelése nagyon ígéretes lehetőség – mondta Julie Sweet, az Accenture csoport észak-amerikai vezetője. – Erős üzenet minden nőnek és lánynak. A digitális technológiák használatához szükséges képességek folyamatos fejlesztése és kiterjesztése mind otthon, mind a munkahelyen egyértelmű és pozitív hatással van a karrierünk minden szakaszára. Ráadásul határozott versenyelőnyhöz juttat, amikor a vállalkozások és kormányok betöltik a munkahelyeket a mai növekvő gazdaságot támogató munkavállalókkal.”