Testmozgás cikkek
Irány a konditerem!
Biztosra vehető, hogy a járványhelyzet elmúltával, a konditermek látogatottsága újra a régi lesz! Sőt, a sok mozgás nélkül töltött hét után talán végre többen is úgy döntenek, hogy a rendszeres sportolást beépítik a mindennapjaikba. A konditerem sok szempontból ideális választás: súlycsökkentésre, állóképesség- és izomzatnövelésre, rehabilitációra és egészségmegőrzésre is kiváló helyszín.
Veszélyes, ha ellustulunk a nyaralás alatt
Ne hagyjunk fel a mozgással szabadság alatt sem: ez veszélyes az egészségre, különösen, ha nem vagyunk már fiatalok. Építsük be a sportolást akkor is a napirendünkbe, hogy egészségesek maradhassunk - tanácsolják szakemberek.
Téli elhízás: tévhit és megoldás
Beköszöntöttek a mínuszok, a sortok és a fürdőruhák már réges-rég a szekrény mélyén lapulnak, az újévi fogadalmak életmódváltásra ösztönző ereje viszont még koránt sincs hatással ránk. Bár a hideget és a napfény hiányát sokan csak ürügynek tekintik, a téli elhízás igenis létező jelenség: kutatások igazolták, hogy a felnőtt lakosság átlagosan 2 kilót szed fel a hidegebb hónapok alatt – olvasható a Samsung Electronics közleményében. Számos elmélet és tévhit kering a háttérben álló okokról, egy dolog azonban biztos: a téli súlyfelesleg némi odafigyeléssel kiküszöbölhető. Mutatjuk, hogyan.
Fitt a munkahelye? Jelek, amik segítenek eldönteni
Életünk jelentős részét a munkahelyen töltjük éppen ezért nem mindegy, hogy mindezt milyen minőségben tesszük. Vannak árulkodó jelek, amik arra figyelmeztetnek, változtatni kellene, hogy az alkalmazottak ne csak dolgozzanak a gépezetben, hanem hasznos és hatékony munkát végezzenek.
A futók többsége mobil nélkül nem indul futni
Egy friss felmérés szerint már minden második amatőr futó az okostelefonjával indul sportolni.
Öl az ülés?
Egyre elterjedtebb az a nézet, hogy napjainkban a mozgásszegény életmód, a sok ülés lett az „új dohányzás”. A mai átlagos európai életmód jellemzőit és ezek sokunkat érintő egészségügyi kockázatait mutatja be a kisfilm és infografika, ami egyszerű tippeket is ad egy kiegyensúlyozottabb életvitelhez.
Álljon fel munka közben!
Ma már sokan az ülést tartják az új dohányzásnak. A mozgásszegény életmód és a többórás ülés veszélyeire egyre többször hívják fel a figyelmet, de a helyzet nem sokat változott. Sőt az európaiak az elmúlt tíz évben egy órával többet ülnek naponta, mint korábban. A sok ülés elhízáshoz és számtalan ezzel összefüggésbe hozható betegség kialakulásához vezethet. Romlik a koncentráció és a teljesítőképesség is. A helytelen testtartás pedig az életminőséget jelentősen rontó mozgásszervi megbetegedések és a munkából való tartós kiesés okozója lehet. Pedig a megoldás viszonylag egyszerű, néha fel kéne állnunk az egészségünkért.
Teker a magyar, főleg ha pesti
Az elmúlt néhány évben Magyarország felsorakozott a legnagyobb biciklis nemzetek sorába. Felmérések szerint rendszeres kerékpárhasználatban európai szinten a harmadik helyet foglaljuk el a legendásan sokat kerékpározó hollandok és dánok mögött. Míg a két másik dobogós nemzet polgárainak 36, illetve 23 százaléka választja első számú napi közlekedési eszközként a biciklit, Magyarországon a válaszadók 22 százaléka indul minden nap kerékpárral munkába vagy iskolába. A Vatera adatelemzéséből többek között az is kiderül, hogy 36 százalékban hegyi kerékpárt választunk, a „legbringásabb” magyar város címe pedig nem meglepő módon Budapesté, öt év alatt 8.793 darab eladott kerékpárral.
Két keréken szép az élet, csak költeni ne kellene rá
A magyar lakosság kifejezetten biciklipárti. A 18-69 évesek közel 70 százaléka rendelkezik saját kerékpárral és 65 százalékuk, ha csak alkalmanként is, de szokott kerékpározni, ötödük szinte minden nap biciklire pattan - derül ki a Cofidis Hitel Monitor országos reprezentatív kutatásából. Viszont nem szeretnek sokat áldozni egy kerékpárra, legfeljebb 10 ezer forintot költenek évente, ha új kerékpár vásárlásban gondolkoznak nem mennek 60 ezer forint fölé. Pedig a nem vagy ritkán kerékpározók harmadát a biztonságérzet hiánya tartja vissza attól, hogy gyakrabban kerékpározzon, amit nem csak a több kerékpárút és az autósok nagyobb odafigyelése növelhet, hanem egy megbízható kerékpár vásárlása is.
Dolgozó emberként sem mozgunk többet, mint nyugdíjasként
A magyar idősek háromnegyede nem sportol rendszeresen, saját bevallásuk szerint az időhiány, a lustaság és a rossz egészségügyi állapot állnak ennek háttérében – derült ki a 4Life Direct biztosításközvetítő megbízásából az Egészségügyi Világnap alkalmából készült országos reprezentatív kutatásból. Az 50 év feletti megkérdezettek kétharmada szerint nincs, vagy nem tud róla, hogy lenne kifejezetten idősek számára kialakított sportolási lehetőség a lakóhelye közelében. A felmérésből arra is fény derült, hogy az idősek 46 százaléka fogyaszt gyümölcsöt napi rendszerességgel, zöldséget viszont mindössze 31 százalékuk eszik minden nap, húst pedig csupán ötödük.
Így lehet hatékony a munkanapja
Minden vállalkozónak és cégvezetőnek megvannak a maga sajátos kis szokásai, amelyekkel nemcsak hatékonyabbá teszi munkanapját, de hosszabb távon is meg tudja őrzi motiváltságát. Mutatjuk a legjobb tippeket!