Tengeri élővilág cikkek
Védeni kell a tengereket, de vannak, akik a túlélésért halásznak
A fogyasztókhoz eljutó halmennyiség kétharmadát kis halászok fogják ki. Köztük ráadásul sokan egyszerű csónakokat, fatörzsből vájt kenukat, rögzített kerítőhálót, mint az India keleti partját tarkító „rampanik”, használnak - írja az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete.
Szigorú jogszabályokkal a tengerekért
A múlt hét végén Belize kormánya végre bejelentette: szigorú jogszabályokat vezet be annak érdekében, hogy tartósan felfüggesszék az olajfúrással kapcsolatos tevékenységeket az UNESCO Világörökség részét képező Belize Korallzátony közelében - írja a WWF Magyarország.
Cápa? Ugyan! A medúzák sokkal félelmetesebbek
Komoly gondokat okoz az Izraeli Elektromos Műveknek a hűtőberendezések gyakori leállása. Mint kiderült, a gondot medúzák okozzák, amelyeket a melegedő tengervíz vonz a környékre. Hogy világszerte egyre többen vannak, arról leginkább mi tehetünk.
Végre több halat eszünk - de milyen áron?
Több halat esznek globálisan az emberek, ami egészségügyi szempontból egyértelműen jó hír. Ugyanakkor kicsit sem csökken a túlhalászat szintje a kereskedelembe kerülő tételek harmada nem fenntartható forrásból származik.
Így nem bánják a teknősök a sörözést
A tengerbe kerülő szemét évente sok százezer vízi élőlény halálát okozza. Egy innovatív kisvállalkozás megtalálta a megoldást az egyik leggyakoribb hulladékkal kapcsolatban.
Újabb bálnák pusztultak el a szemetünkkel a gyomrukban
Az év eleje óta 30 nagy ámbrás cet pusztult el Európa-szerte a mi szemetünk miatt. Amit az utcán eldobunk, a folyókban, majd a tengerekben köt ki. A vízi élővilág pedig elfogyasztja.
Nagy a baj a tengerekben
Az óceáni táplálékláncokat összeomlás fenyegeti az üvegházhatású gázok kibocsátása, a túlhalászat és a környezetszennyezés miatt - figyelmeztetnek kutatók. A világ óceánjait vizsgáló 632 publikált tanulmányra épülő friss eredmények szerint a klímaváltozás hatására csökken a tengeri fajok sokfélesége.