Személyes pénzügyek cikkek
Visszavonulás gondos tervezéssel
A nyugdíj épp azt a lehetőséget teremti meg, hogy az ember járhassa a maga útját, és tovább fejlődhessen – mondta a 103 éves Gerrit Deems holland teológus.
Módszerek az alkalmazottak támogatására
George Bernard Show szerint az észszerű ember alkalmazkodik a világhoz, az észszerűtlen kitartóan próbálja a világot saját magához alakítani.
Mire figyeljünk a családi vállalkozás átadásánál?
Az utódlástervezés olyan hosszú távú, stratégiai befektetés, amely mind a nagy-, mind a középvállalkozásokat megvédi az elkerülhetetlen jövőbeli fennakadásoktól.
A nőké a világ? Már látszik a fordulat
Öngondoskodás és pénzügyi tudatosság, szélesedő női jelenlét a vállalati szegmensben.
Meddig tart ki a lendület a pénzügyi fogadalmak terén?
Az újévi fogadalmak népszerűsége töretlen, ahogy az is, hogy ezeket a nagy elhatározásokat sokszor nem sikerül egész éven át betartani.
Az öngondoskodás arról is szól, hogyan építjük fel a jövőnket
Beszélgetés Horváth Zsófiával, az MBH Gondoskodás Nyugdíjpénztár és Egészségpénztár értékesítési és marketingvezetőjével.
Jobban váltja a devizát egy magyar bank, mint a Revolut
Eddig leginkább csak a fintech-cégeknél - mint a Revolut - látott funkciót vezetett be a Gránit Bank mobilapplikációjában.
Interjú Patai Mihállyal
Patai Mihály: Azért dolgozunk, hogy a fogyasztóknak olcsóbb legyen a bankolás.
Erre kell odafigyelni év végén
„Az ünnepi időszak nem csak a vásárlásról, a pénzköltésről szól, hanem tipikusan az az időszak, amikor érdemes átnézni megtakarításainkat, hogy időben dönteni tudjunk, és a jövő évi adóbevallásnál a legnagyobb adójóváírást igénybe vehessük” - tanácsolja Zobor Zsuzsanna, a K&H Alapkezelő vezérigazgatója.
Mit csinálna most egymillióval?
A pályakezdő fiatalok 75 százaléka, ha váratlanul hozzájutna egymillió forinthoz, akkor az összeg nagyobb részét megtakarítaná – derült ki a K&H pályakezdők jóléti index második negyedéves adataiból. Az átlagnál takarékosabbak a férfiak és a 26 évnél fiatalabbak, míg a leginkább költéspártiak a budapestiek és a GYES-en lévők. A legtöbben lekötött betétbe vagy megtakarítási számlára helyeznék el a pénzt.
Sportoló sztárok csődben
Elmúlnak a zajos sikerek, új sztárokhoz pártolnak át a szponzorok, öregszik a test. Mit kezd magával a versenyzésből kiöregedett atléta? Nos, a tapasztalatok szerint elveri a pénzt...
Rosszabbul élünk majd, mint a szüleink?
A növekvő munkanélküliség több mint 24 millió embert érint Európa-szerte, és elsősorban a fiatalokat veszélyezteti. A 15–24 éves korosztály rendkívül pesszimista a jövőt illetően: a megkérdezettek kevesebb, mint egyharmada bízik csak abban, hogy jobban fog élni, mint a szülei – derül ki az Intrum Justitia követeléskezelő cég fogyasztói fizetési hajlandóságot vizsgáló felméréséből.
Mibe fektessünk? Majd anyu megmondja!
Az utóbbi két évben megtakarítási kérdésekben jelentősen felértékelődött a család és a barátok szerepe. Döntési helyzet esetén továbbra is a banki tanácsadó javaslata az első, ezt követően viszont a család véleménye számít leginkább a megtakarítóknak.
A háztartási kiadások követése – miért elengedhetetlen?
Ön tudja, havonta pontosan mennyit költött ételre, könyvekre, vagy éppen a rezsire? Ha nem, Ön teljesen normális tagja a modern kultúrának – a kiadások követésének elmulasztása ugyanis napjainkban pénzügyileg normális, ámde nem egészséges viselkedés. Hogy miért?