Kockázati biztosíték cikkek
Kockázat nélkül is biztosítékra kötelezi az újoncokat az EKÁER
Január 1-jétől változott az EKÁER-ben a kockázati biztosíték fizetésére kötelezettek köre: a múlt szerdától hatályos módosítás szerint kockázati biztosítékot kell fizetnie az új EKÁER-kötelezetteknek még nem kockázatos termékek esetén is. A szabályozás a Közösségen belüli termékértékesítéseket továbbra sem érinti, csak a beszerzést, valamint az első belföldi értékesítést – hívják fel az érintettek figyelmét a Mazars szakértői.
Óvatosan a garanciaként nyújtott EKÁER biztosítékkal!
Az az adózó, aki nem felel meg az EKAER rendszerben a kockázati biztosítékhoz kapcsolódó mentességi feltételeknek, és úgy dönt, hogy a kockázatos termékkel végzett közúti fuvarozással járó tevékenysége miatti kockázati biztosítékadási kötelezettségét garancia formájában nyújtja, számos buktatóval kell szembesülnie e kötelezettsége teljesítése során.
Máris módosul az EKÁER
Kockázatos termék lesz a csoki, a gomba, a gyümölcslé, és a fehércement. Az NGM szerint ezek a termékek gyakran érintettek az áfacsalási ügyekben, ezért szükséges az alig három hete érvényes szabályozás módosítása.
Holnaptól él a kockázati biztosíték, ezek a tudnivalók
Március 11-től biztosítékot kell nyújtani a kockázatos termékek szállítása esetén az Elektronikus Közúti Áruforgalom Ellenőrző Rendszerben (EKÁER), amely a március 1-jét követően szállított kockázatos termékek nettó értékének 15 százaléka.
Egyetlen szón múlhat az EKÁER mentesség
Az eredetihez képest enyhültek az EKÁER bejelentési kötelezettség szabályai, a törvény mostani szövege azonban nem egyértelmű, hogy ki mentesülhet az adminisztráció alól. De akinek jelenteni kell is, az is mentesülhet adott esetben a kockázati biztosíték megfizetése alól.
Még megúszható a kockázati biztosíték
Január végéig kérnie kell a vállalkozóknak, hogy kerüljenek be a NAV köztartozásmentes adatbázisába, akik ugyanis itt szerepelnek, mentesülnek a kockázati biztosíték megfizetése alól.
Így kerüljük el az EKAER-ben a kockázati biztosítékot
Az EKAER a kockázatos termékek fuvarozásához kockázati biztosítékadás is kapcsolódik, ami jelentős anyagi és adminisztrációs teherként is megjelenik a vállalkozások életében. De el is lehet kerülni.