Dan Jones, a Deloitte Sportüzlet Munkacsoportjának partnere ezt a következőképp kommentálta: "Az "öt nagy" ligában tapasztalható árbevétel-növekedés, valamint a sikeres németországi világbajnokság is hozzájárult ahhoz, hogy az európai futballpiac értéke 12,6 milliárd euróra nőtt 2006-ban. Míg magának a játéknak számos kihívással kell szembenéznie, az általános finanszírozási klíma igen kedvező.
Változatlanul az angol bajnokság ("Premier League") klubcsapatai teljesítenek a legjobban úgy árbevétel (2 milliárd euró), mint nyereségesség (200 millió euró) szempontjából. A következő szezonban a Premier League klubok összesített árbevételét az új közvetítési szerződések 2,5 milliárd euró fölé fogják röpíteni. Ugyanakkor az olasz labdarúgás nehézségei miatt a Premier League és a Serie A (az olasz első osztály) bevételei közti különbség akár az 1 milliárd eurót is elérheti a 2007/08-as idényben."
Dan Jones hozzátette: "A pénzek elosztása továbbra is kihívást fog jelenteni. Bár ennek kezelése nem könnyű feladat, a mindenki számára elfogadható egyensúly megteremtése létfontosságú, hogy a sportág továbbra is vonzó maradhasson a szurkolók, a tévétársaságok, a szponzorok és a befektetők számára egyaránt."
Az idei év nyári átigazolási időszakára és a következő idényre előretekintve Paul Rawnsley, a Sport Üzletági Csoport igazgatója így nyilatkozott: "Egy labdarúgó klubcsapat esetében a sikeres és nyereséges működés kulcsa a költségellenőrzés. A klubok legfontosabb teljesítmény-mutatója a forgalomarányos bérmutató, ami mind az "öt nagy" ligában viszonylag kényelmes szinten - 60-65% körül, illetve a német Bundesliga csapatai esetében alacsonyabb, 50%-os értéken - stabilizálódott, a két vagy három idénnyel ezelőttivel összehasonlítva.
"Továbbra is arra bátorítjuk az európai klubokat, hogy megfelelően megállapított és strukturált, teljesítmény-alapú bérezési rendszert vezessenek be, ami nem csak a pályán elért gyenge eredmények esetén védi meg a vállalkozást, de arra is alkalmas, hogy győzelmek esetére motivációt biztosítson a játékosoknak, és a menedzsmentnek.
A 2007. évi éves futballpiaci körkép további fontos megállapításai az alábbiak: 2006-ban az "öt nagy" bajnokság összesített árbevétele az euróópai futballpiac összesen 12,6 milliárd eurós forgalmának 53%-át (6,67 milliárd eurót) tette ki.#page#
Brit, francia, olasz első osztály
A 2005/06-os idényben az angol Premier League csapatok érték el a világon a legmagasabb árbevételt (2 milliárd euró) és nyereségességet (200 millió euró). A következő idényben még tovább fogják növelni az olasz Serie A klubcsapatokkal (összesen 1,4 milliárd euró árbevétel) szemben már eddig is meglévő előnyüket. Az "öt nagy" többi tagjának összbevétele: Németország (1,2 milliárd euró), Spanyolország (1,2 milliárd euró) és Franciaország (0,9 milliárd euró).
Az 1995/96-os idényben az olasz Serie A klubok és az angol Premier League klubok még többé-kevésbé azonos szinten álltak árbevétel (kb. 450-500 millió euró) és átlagos nézőszám (bajnoki meccsenként kb. 30 000 néző) tekintetében. A 2006/07-es idényre a Serie A forgalma a becslések szerint 1,2 milliárd euró alá esett, ami lényegesen kevesebb, mint a Premier League 2 milliárd eurós összesített árbevétele, sőt még a német illetve spanyol első osztályú klubok 1,3 milliárd eurós becsült árbevételétől is elmarad. A Serie A átlagos nézőszáma 20 000 fő alá esett, amely a legalacsonyabb érték az "öt nagy" bajnokság között.
(A bevételeket tekintve a Real Madrid és a Barcelona vezet nyolc angol csapat előtt az első tíz legjobb pénzügyi eredménnyel bíró európai csapat között. )
Az "öt nagy" liga után a holland Eredivisie generálja a legnagyobb forgalmat az első osztályú nemzeti bajnokságok közül (355 millió euró a 2005/06-os évadban). Ez azonban elmarad az angol másodosztály, a Football League Championship összesített forgalmától, amely ugyanezen időszakban 460 millió eurót tett ki.