Jelenleg 1.189 vadászterületet tartanak nyilván az országban, összesen 8,5 millió hektáron. A területek újraosztását a vadgazdálkodási törvény 10 évenként engedi meg, az első periódus 2007 február végén jár le.
Az elmúlt hónapokban összeülő tulajdonosi közösségek körvonalazódó döntései nyomán a nagyobb vadászterületek nem osztódnak, ám kisebbekből több lesz a következő évtizedben - közölte Pintér István. A minimális vadászterület-nagyság 3 ezer hektár marad. Márciustól összesen 1.370 területen lehet majd vadászni. Amíg a vadászterületek száma Pest megyében és Baranya megyében alig változott, addig Hajdú-Bihar megyében jelentős az elaprózódás, hiszen 40 százalékkal nőtt a területek száma.
Nem drágul
A főosztályvezető-helyettes információi szerint az idén a vadászat nem drágul a változások nyomán az inflációt meghaladó mértékben. Az európai uniós csatlakozás óta az árak szinten maradtak, előtte viszont az áfa-elszámolással összefüggésben 10 százalékos emelkedés következett be. Pintér István bízik abban, hogy a területek aprózódása a továbbiakban sem jár a vadgazdálkodás színvonalának romlásával a kiszámíthatóságot biztosító jogszabályi viszonyoknak köszönhetően.
A vadászat állami monopóliumának megszűnését követően sokan a vadállomány csökkenésétől és minőségi romlásától tartottak. A főosztályvezető-helyettes rámutatott: a tapasztalatok szerint ezzel szemben javult az ágazat helyzete az utóbbi 10 évben. A február végén záruló 2006/2007-es vadászszezont a vadgazdálkodási szektor várhatóan 15 milliárd forint árbevétellel és 0,8-1 milliárd forint nyereséggel zárja. Egy évvel korábban az ágazat 14,2 milliárd forint forgalmat bonyolított, az eredmény 450 millió forint volt.