A hatodik szlovák közvetlen államfőválasztás második fordulóját április 6-án tartják. Az MTI által is idézett vonatkozó szabályozás szerint ebben a fordulóban a győzelemhez már nem kell megszerezni a szavazásra jogosult választópolgárok voksainak legalább a felét, hanem elégséges a szavazáson részt vevők többségének voksa. Az államfőválasztás első körében 9 jelöltre lehetett szavazni, a választók részvételi aránya szombaton 51,9 százalékos volt, hasonló, mint az előző néhány államfőválasztás során, amikor is a részvételi arány 40 és 50 százalék között alakult. A Statisztikai Hivatal (SÚSR) adatai szerint a részvételi arány a korábbi átlagnál némileg magasabb volt a városokban (53,1 százalék) és alacsonyabb a vidéki településeken (50,4 százalék).
Az államfőválasztás első körében a továbbjutó két jelölt mellett még négyen szereztek egy százalékot meghaladó szavazatot. Harmadik Štefan Harabín, a legfelsőbb bíróság korábbi elnöke lett a feldolgozott voksok 11,7 százalékával, a negyedik helyen pedig a felvidéki magyar párt, a Magyar Szövetség elnöke és köztársaságielnök-jelöltje, Forró Krisztián végzett a voksok 2,9 százalékát megszerezve. Őt az ötödik helyen Igor Matovič korábbi miniszterelnök követi a voksok 2,1 százalékával, illetve hatodikként Ján Kubis korábbi külügyminiszter, aki a két százalékot szerzett.
Korčok ígéri: szélesebb réteget szólít majd meg
Találkozni szeretne egyes jelöltekkel, akik nem jutottak a második fordulóba, hogy a támogatás ügyében tárgyaljon. Korčok erről a közszolgálati médiának (RTVS) nyilatkozott vasárnap – jegyzi meg a Parameter.sk. „Nem kezdtünk ünnepelni, az első pillanattól tisztában vagyunk azzal, hogy a második forduló dönt” – jegyezte meg Korčok, hozzátéve, azt is tudatosítja, hogy még szélesebb választói rétegeket kell megszólítania, tehát a kormánypártok szavazóit is. Korčok elmondta, már beszélt néhány jelölttel, akik nem jutottak a második fordulóba, és hasonlóak az elképzeléseik, Igor Matovičot, Ján Kubišt, Patrik Dubovskyt, Forró Krisztiánt említette. Feltételezi, hogy sikerül velük személyesen találkozni és egyetértésre jutni.