A két napos ingyenes kulturális fesztivál ismét felejthetetlen élményt nyújtott mindazoknak, akik ellátogattak a festői szépségű törpefaluba. A 2009-ben indított Bódvalenke - Freskófalu projekt az európai roma festészet keresztmetszetét bemutató, a világon egyedülálló szabadtéri tárlat létrehozását tűzte ki célul. Az idén eddig elkészült három új freskóval már 24 nagyszerű falfestményt csodálhat meg a faluba látogató közönség.
„A Sárkányünnep célja, hogy felmutassa, milyen fantasztikus mértékben gazdagítja a roma művészet mindannyiunk életét, kultúráját. A festmények üzenetét sokszorosan felerősíti a zene, a költészet, a mese és tánc - mindannyiunk örömére. Az idén a bódvalenkei Albert Hall ünnepélyes megnyitásával és a sárkány éve alkalmából igazi kínai sárkányok látogatásával a nagyvilág felé is nyitottunk" - mondta el Pásztor Eszter, a Bódvalenke Freskófalu Projekt vezetője.
Idén is rengeteg izgalmas program várta a látogatókat. A Sárkányünnepen fellépett többek között a Romengo, a Romano Glaszo, a Snétberger Zenei Tehetségközpont, a Frankie Lato's New Djangology, a Parno Graszt, a Kanizsa Csillagai és a világhírű szerb Odjila együttes tagjaiból alakult alkalmi formáció is. Az Albert Hall-ban megnyílt kortárs képzőművészeti kiállítás mellett volt dokumentumfilm-vetítés, szakácsverseny, tárlatvezetés a freskók között, a költők kávézójában verseket mondtak; a Romani Design divatbemutatója és a Csillogó Gyöngyszemek táncbemutatója emelte az ünnep fényét.
A fesztivál második napján - míg a látogatók a főtéri örömzenét élvezhették - szociológusok, művészek, újságírók és roma polgárjogi vezetők vitatkoztak arról, miként járulhat hozzá a művészet a társadalmi befogadáshoz. Külön öröm volt, hogy a Sárkányünnep rekordszámú látogatót (mintegy 800 főt) fogadott, köztük sok külföldit is.