Méltán kísérte óriási érdeklődés a karácsonyi ékszeraukciót, mivel a kínálat a szokásosnál is gazdagabb, ritka értékeket felvonultató volt. Az élénk vásárlási kedvet jelezte, hogy a nagy értékű briliánsékszerek rendkívül kelendőnek bizonyultak. A legnagyobb szenzációt az utolsó tételként leütésre került, 1930 körül készített fülbevaló pár jelentette, amelyet összesen 5,7 karátnyi, két régi csiszolású nagy és két kisebb briliáns ékített: a hosszú licitharcot követően a kalapács hétmillió forintnál koppant. Egymillió forint fölött kelt el a katalógus címlapján is látható, rendkívül attraktív, az ékszerkészítés csúcsdarabjának számító, 108 kisebb-nagyobb briliánssal díszített stilizált virágforma kitűző, és több mint két és fél millió forintot adtak azért a szoliter gyűrűért, melyet egy nagyméretű, régi csiszolású briliáns tesz vonzóvá. Hasonló összegért talált gazdára a 87 darab - ugyancsak régi csiszolású - briliánssal borított, 1930 körül készült eredeti dobozát is megőrző, plasztikus szalagcsokor formájú melltű is.
Jellemző volt a licitekre, hogy a közönség nem csupán a nagy értékű brillekkel díszített tárgyakat értékelte, hanem a szépen megmunkált, a kiváló ötvösök munkáját dicsérő, művészi kivitelezésű egyéb ékszereket is. A míves darabokért nem egyszer a kikiáltási ár három-négyszeresét kifizették. Jelentős áremelkedéseket láthattunk a kisebb kikiáltási árról induló, szép karácsonyi ajándéknak számító, mutatós ékszereknél is, amelyek gyakran többszörös áron keltek el.
Ahogy a nők számára az ékszerek, úgy a férfiak körében a különböző híres márkák technikailag bravúros órái voltak igencsak csábítóak és kelendőek. Szinte maradéktalanul vevőre talált valamennyi, a nagy világmárkákat képviselő modern és hagyományos fazonú férfi karóra. Az árcsúcsot egy nagyon különleges és kivételesen elegáns férfi IWC 3 segédszámkörös, fekete számlapú, arany karóra érte el: közel másfél millió forintot, a kikiáltási ár kétszeresét fizette érte új tulajdonosa.
Az ezüstaukción sem csalódhatott a választékban a nagyszámú közönség. Az asztali ezüstök közül a dekoratív kínálók és tálcák, valamint a gazdag formavilágú cukordobozok valamennyi darabja elkelt. A legnagyobb sikert a szecessziós stílusú, mutatós használati ezüstök aratták. Millió forint fölött talált gazdára az igen elegáns pesti ötdarabos ezüst kiöntő – garnitúra, és megkétszerezték kikiáltási árukat a biedermeier korszakból származó kisebb ezüsttárgyak is.
A gyűjtők a legnagyobb izgalommal az aukció utolsó harmadában kalapács alá került különleges, egyedi dísztárgyakat várták. Több mint félmillió forintért vették meg a XIX. század végi német érmés historizáló kupát, de élénk licitharc folyt a szintén historizáló bécsi talpastálért is. A kikiáltási árának hatszorosáért került leütésre az a bécsi kisplasztika, amely egy foglyot mintáz és nevezetes vadászat emlékét őrzi a talpán lévő felirattal: LÖVETETT EGY NAPON 1157 FOGOLY. Hasonló sikere volt a szintén bécsi kis tálkának, amelyet egy kedves Bacchus figura díszít.
Karácsony környékén hagyományosan népszerűek a telet idéző tematikájú ezüst mesterművek: az árverésen egy német neorokokó angyalszánért a kikiáltási árának ötszörösét fizette ki az új tulajdonosa. Az aukció két utolsó, igazi különlegességnek számító tételéért megnövekedett érdeklődés mellett folyt a verseny, aminek meg is lett az eredménye: a méretében is impozáns, 1814-ben készült amfora formájú bécsi empire boroskanna háromszoros, míg a bécsi historizáló fedeles ivókürt négyszeres áremelkedést ért el.