De kinek kellenek az így szerzett követők?
Vállalkozók és kezdő tanácsadók sokszor így próbálják eladni az e-könyveiket és a kurzusaikat, míg a kevésbé ismert modellek így próbálnak követőket és elegendő forgalmat szerezni ahhoz, hogy divatcégekkel léphessenek partnerségre. Az ilyen típusú hirdetések lelkes pártolói emellett még a magánrendelésben dolgozó orvosok, különösképpen a plasztikai sebészek.
Louisa Warwick, a szintén hasonló üzletmodellel dolgozó Social Acceleration Group alapítója már hét hasonló akciót bonyolított le az Instagramon, olyan influenszer-színésznőkkel is, mint például Tori Spelling. A cége most éppen a Farrah Abraham bulvár-botrányhősnő által hirdetett adományosztásba árulja a belépést az érdeklődőknek, már 270 dolláros árért fel lehet kerülni a médiaszemélyiség által bekövetett listára, és az akció lezajlása után az ügyfelek több ezer fővel megnövekedő forgalomra számíthatnak.
Nem új találmány
A szponzorált ajándékosztó „játékok” először igazán tavaly nyáron váltak népszerűvé, akkor a divatdiktátorok például Louis Vuitton táskákat osztogattak, ám a jelenlegi helyzetben mindenkinek sokkal inkább van szüksége készpénzre, mint divatcuccokra, ráadásul a cégek a fotózásokat is nehezen tudnák lebonyolítani a koronavírus miatt.
Sok más szakma mellett a social media influenszerek életét is megnehezíti a koronavírus, hiszen a fizetett utazások, márkaszerződések döntő többsége is lemondásra került, így nem meglepő, hogy ha lehetőséget kapnak arra, hogy kis erőfeszítéssel több ezer dollárt keressenek, élni fognak a lehetőséggel – arról nem is beszélve, hogy a személyes brandépítésnek is jót tesz a jótékonyság látszata.