A pályaválasztási orientáció már általános iskolás korban kiemelten fontos. A Győrben épülő egyedülálló tematikájú Mobilis Interaktív Kiállítási Központ célja a szórakoztatva nevelés, a műszaki életpályák népszerűsítése, a gyermekek ezirányú ismereteinek bővítése a hagyományos iskolai kereteken túl.
Közel 1,7 milliárd forint összegű európai uniós forrásból valósul meg Magyarország első tematikus, tudományos játszótere Győrben. A projektnyitó rendezvény alkalmával Borkai Zsolt, Győr Megyei Jogú Város polgármestere, és Dr. Szekeres Tamás, a Széchenyi István Egyetem rektora elmondta, hogy az egyetem és a város összefogásával megvalósuló projektnek milyen pozitív hatásai lehetnek a térségre, Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár pedig kiemelte, hogy mennyire fontos a természettudományos ismeretek népszerűsítése egy olyan régióban, ahol kiemelten nagy a műszaki végzettségűek iránti munkaerőpiaci igény.
Az európai uniós forrást a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében meghirdetett pályázaton nyerte el Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata, hogy megépítsenek egy olyan science centert, amely túllépve a hagyományos oktatás keretein szórakoztatva mutatja be a mozgás fizikáját.
Az iskolai oktatás sok esetben kiöli a kreativitást, az érdeklődést a tanulókból. A nem formális oktatás segítségével fokozni lehet az érdeklődést a természettudományos ismeretek iránt, fejleszthető a kreativitás, ezáltal egyre több diákkal lehet megszerettetni a műszaki- és természettudományokat, magát a tanulást is. A mai gyerekek több, intenzívebb, gyorsabb ütemű élményt várnak a tanórákon. Információval teli világunkban látványosabb elemek kellenek ahhoz, hogy felfigyeljenek valamire. A Mobilis Interaktív Kiállítási Központ pályaorientációs szerepe kiemelt fontosságú az autóipar és a műszaki oktatás fellegvárának számító térségben. Célja, hogy a helyi közép- és felsőfokú műszaki jellegű képzéseket népszerűsítse a helyi ipar tradícióira alapozva.