Még egy kifogás, aminek többé nincs helye

A karrier kulcsa a nyelv. A nyelvismeret alapvető része az eladható tudásnak. Angolul tudni kell. Ilyen és hasonló mondatokkal biztosan Ön is sokszor találkozott már. Ahogy azzal is: persze, de kinek van erre ideje? Az információs társadalomban bárkinek lehet.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép:PP archív

A legtöbb álláshirdetésben alapvető elvárás az angol vagy más nyelv ismerete. Éppen ezért napjainkban a nyelvtanulás jelentősége minden korábbinál nagyobb. A 21. században nyelvtanulás kis országokban különösen fontos, hiszen a határok nélküliséggel egyre nagyobb teret kaptak a mobilitási programok, melyek mindinkább az állásszerzés részét képezik, és amelyek kis ország esetében határokon belül nem képzelhetőek el. Érdemes elgondolkodnia azon, hogy egy európai uniós felmérés szerint Magyarország az utolsók között áll nyelvtanulás terén. Ön, ha komolyan veszi a nyelvtanulást, nagy versenyelőnyre tehet szert az álláspiacon. De nem is csak itt! A magyar gazdaság jövőjét jelentő startup cégek esetében is elengedhetetlen a magas szintű nyelvtudás! Mind a reménybeli befektetők meggyőzése, mind a későbbi tárgyalások során leírhatatlan versenyhátrányt jelent, ha nem tudunk a magunk nevében beszélni.

A szakképzési hozzájárulásról szóló törvény elfogadásával a kormány megvonta a munkáltatóktól azt a lehetőséget, hogy a szakképzési hozzájárulás egy részét nyelvi képzésekre fordítsák, ezért mindenkinek magáról kell gondoskodnia.

A technika fejlődésével, és a nyelvtanulás igényének robbanásszerű növekedésével egyre jobb tanítási módszerek születnek, amelyek igazodnak a rohanó mindennapokhoz, kihasználva az új elektronikai eszközöket. Késő estig dolgozik? Nem talál a környékén megfelelő nyelvoktatást? Már ez sem lehet kifogás a nyelvtanulás ellen, eláruljuk, miért.

A nyelvtanulás ellen a legnagyobb kifogás az, hogy nincs rá idő. Nincs idő elutazni  – akár egy másik városba – a nyelvtanárhoz és vissza, nem lehet beletenni a heti fix időpontos nyelvtanfolyamot a feszített naptárba, valamint az is sokszor kifogás, hogy a jó nyelvtanárt keresni kell, ami szintén időt igényel. Az internet világában már más a helyzet. Csupán egy laptopra vagy egy okostelefonra van szükségünk, és nem kell utazni, keresni, kísérletezni, időpontot egyeztetni. A mobilinternet és az okostelefonok korában akkor tanulunk, amikor szeretnénk, bárhol és bármikor.

Az online oktatással szemben kifogás lehet az, hogy elveszik a személyes nyelvtanulás élménye. Ezek a programok szintfelmérőket is kínálnak, valamint online órákat Skype-on, hogy biztosítsák a személyes visszajelzést is. Órákat sem kell egyeztetnie, hiszen több száz nyelvtanár van egy-egy ilyen program mögött, így bármikor megkezdődhet az óra – akár éjjel, vagy épp utazás vagy várakozás alatt is részt vehetünk nyelvórán. Az okostelefonos alkalmazások ráadásul sokkal kevesebb pénzbe kerülnek, mint egy nyelvtanfolyam, de online oktatóanyagok garmadája érhető el akár ingyen is a neten.

Havasi Zoltán Click 4 Skill

Véleményvezér

Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo