Pető Iván, a kulturális bizottság elnöke úgy nyilatkozott: a rádiózásról és televíziózásról szóló törvény módosításával is járó uniós jogharmonizációról folytatott ötpárti tárgyalások "átterjedtek a médiatörvény által érintett más területekre is", ennek kapcsán pedig abban állapodtak meg az érintett politikai erők, hogy ezen túlmenően a jogszabályt nem változtatják meg.
"Más alapon kívánják a médiaügyeket e megállapodás szerint a pártok kezelni" - mondta a szabad demokrata politikus, megjegyezve, több külön törvényben szabályoznák a területet, így "a bizottság nem foglalkozik így, ebben az értelemben külön" az anyaggal, amelyet megkaptak ugyan a képviselők, ám parlamenti irománnyá nem vált.
Az ORTT elnöke, Kovács György annak a véleményének adott hangot, hogy "nem vész kárba" a munka, hiszen annak számos eleme beépíthető az új struktúrájú szabályozásba. Tavaly év végén juttatta a Miniszterelnöki Hivatalhoz, az Országgyűlés kulturális és sajtó bizottságához, valamint a szövegben megemlített valamennyi fórumhoz a felkérésére készített médiatörvény-tervezetet az ORTT abban a reményben, hogy a szakbizottság azt indítványként a törvényhozás elé terjeszti.
A dokumentum - az MTI október eleji információja szerint - azt tartalmazza, hogy a közszolgálati médiumoknak összesen ötvenmilliárd forintnyi éves juttatásból kellene gazdálkodniuk a hatályba lépés utáni első naptári esztendőben, ez az összeg pedig évente a jegybank által megállapított infláció mértékében emelkedne.