Az indítványra 210-en szavaztak igennel, 169-en nemmel, a volt fideszes, független Tóth András tartózkodott. Az MSZP és az SZDSZ képviselői igennel szavaztak, valamint támogatta a javaslatot Gyenesei István önkormányzati miniszter, aki független képviselő; a volt fideszes, most független Császár Antal és az MDF-es Lengyel Zoltán.
Az MDF többi képviselője nemmel szavazott, ahogyan a Fidesz és a KDNP frakciók tagjai is. Szintén nemmel szavazott az MDF-ből kizárt, most független Almássy Kornél, és az ugyancsak volt MDF-es, független Vas János is. Hiányzott a szavazásról Dávid Ibolya, az MDF elnöke, és Bíró Ildikó fideszes képviselő. Nem szavazhatott az ülést vezető KDNP-s Harrach Péter. A tartósan beteg Horn Gyula és Toller László szavazata is hiányzott.
A módosítás alapján 2009-től a 13. havi nyugdíj összege maximum 80 ezer forint lehet, és csak azoknak jár, akik betöltötték a 62 éves nyugdíjkorhatárt. Veres János korábban azt mondta, hogy ez a javaslat az egyik feltétele annak, hogy a jövő évi hiánycél teljesüljön. A pénzügyminiszter elmondta azt is, hogy a későbbiekben - az anyagi lehetőségek függvényében - a parlament minden évben a költségvetési törvényben dönti el, hogy hogyan tovább. A módosító javaslatot a jövő évi költségvetést megalapozó törvényekhez nyújtotta be az MSZP.
A névszerinti szavazást a Fidesz kezdeményezte, mint mondták, hogy kiderüljön, kik azok, akik a 13. havi nyugdíjat "brutális megszorítással" meg akarják sarcolni.
Fidesz: a szocialisták csak hazudni tudnak
A legnagyobb ellenzéki párt szerint a szocialisták hazudtak, hiszen korábbi ígéreteik ellenére a nyugdíjasok egy jelentős részétől elvették a 13. havi nyugdíjat - mondta Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője a szavazás utáni sajtótájékoztatón. Az ellenzéki vezető szerint sok év hazugsága és gyűlöletkampánya hullott vissza a szocialisták fejére ezzel a szavazással, hiszen korábban éppen az MSZP folytatott gyűlöletkampányt a Fidesz ellen a nyugdíjemelés ügyében, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök pedig arról beszélt, hogy megvédik a 13. havi nyugdíjat.
"Ezt tudják a szocialisták: hazudnak, szavakban megvédik a szociális vívmányokat, tettekben pedig elveszik azokat" - mondta Navracsics Tibor. Az ellenzéki politikus szerint a 13. havi nyugdíj mostani módosítása - közvetlen költségvetési kihatásait tekintve - 50 milliárd forintot, közvetve pedig 100-120 milliárd forintot jelent. Vagyis - folytatta - a szocialista kormánynak csupán fél- vagy egyszázalékos gazdasági növekedést kellett volna produkálnia, hogy a nyugdíjak továbbra is biztonságban legyenek. Navracsics Tibor szerint máshonnan is biztosítani lehetett volna ezt a fedezetet, hiszen mint mondta, "szemtanúi vagyunk a milliárdos reklámkampányoknak, a felügyelőbizottsági és igazgatótanácsi fizetéseknek és a miniszteri fizetéseknek, amelyek sokszorosára nőttek 2002 óta".
A Fidesz frakcióvezetője szerint mindez azt mutatja: a szocialista kormány úgy gondolja, mindenkitől el lehet venni, csak tőlük ne vegyenek el. Arra a felvetésre, hogy az SZDSZ is megszavazta a 13. havi nyugdíj maximalizálását, Navracsics Tibor azt mondta: az SZDSZ a szocialista párthoz simul, amikor pénzről és pozícióról van szó.
MSZP: ha a Fideszen múlik, nincs is 13. havi nyugdíj
Daróczi Dávid kormányszóvivő Navracsics Tibor szavaira reagálva képmutatónak nevezte a Fideszt, emlékeztetve arra, hogy a legnagyobb ellenzéki párt annak idején a 13. havi nyugdíj bevezetése ellen szavazott. Ha a Fidesz képviselőin múlna tehát, egyetlen nyugdíjas sem kapna egyetlen fillért sem 13. havi nyugdíjként - tette hozzá a kormányszóvivő.
A Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára újságíróknak azt mondta, álságos a Fidesz magatartása, hiszen senki sem vette el a 13. havi nyugdíjat, a keddi szavazáson éppen annak megőrzéséről döntöttek. Korózs Lajos elmondta, hogy a következő évben meg tudják tartani a méltányossági nyugdíjemelést, a méltányossági nyugdíjmegállapítás intézményét, illetve a 65 éven felüliek ingyenes utazási kedvezményét.
"Hogy ha a Fideszen múlott volna, akkor ezek nem lennének" - fogalmazott. Hozzátette: "büszkén nézünk a jövőbe mi, baloldali politikusok, nekünk nincs szégyenkezni valónk a nyugdíjasok társadalma előtt".
Korózs Lajos szerint az idős emberek pontosan tudják, hogy számíthatnak a baloldali kormányra, a miniszterelnökre. Kérdésre válaszolva azt mondta, hogy következő év őszén térnek vissza a 13. havi nyugdíj kérdésére, mivel látniuk kell a gazdasági és a pénzügyi folyamatok alakulását.