A Kochmeister-díjat 2004-ben alapította a Budapesti Értéktőzsde, hogy olyan tehetséges fiatalokat jutalmazzon, akik előre meghatározott, a tőzsdével kapcsolatos témakörökben a legjobb tanulmányokat készítik el. A díj névadója báró Kochmeister Frigyes, aki 1864-ben vezető szerepet játszott a Budapesti Áru- és Értéktőzsde megalakításában, majd később a tőzsde első elnökeként éveken át irányította az intézményt. Az ünnepélyes eredményhirdetésre és a díjak átadására a BÉT újraalakulásának 17. évfordulója alkalmából megrendezett konferencián került sor, a Budapesti Értéktőzsde Kostolany termében. A díjakat Mohai György, vezérigazgató-helyettes adta át.
A 2007-es Kochmeister Frigyes emlékének ajánlott pályázat első helyezettje Lestár Miklós, aki a Corvinus Egyetem hallgatója és dolgozatának címe: 'Hat stratégiai ok a tőzsdére lépés mögött. Az elmúlt öt év bevezetéseinek tapasztalata'. A második helyezett Bedő Tibor, a Corvinus Egyetem hallgatója, aki eseményelemzést készített 'Választások és tőzsde' címmel. A harmadik helyezettnek járó díjat megosztva, két csapat kapta. Sali András, Kotán Gergely, László Valéria - akik mindannyian a Corvinus Egyetem hallgatói - 'Mennyire fontos az olaj? Avagy hatások és visszahatások az olaj és a tőkepiac között' című dolgozatukkal vívták ki az elismerést, míg a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karáról érkező Vajda Beáta és Kiss Gábor Dávid pályázata a tőkegarantált befektetési alapok témájában született.
A Kochmeister-díj első helyezettje 500 000 forint, a második helyezett 300 000 forint, míg a harmadik helyezett 200 000 forintos díjazásban részesült.