Keresd az alkalmat a kapcsolatépítésre! Átlagban jó, ha havi 4 eseményre eljutsz. Ez a hetente csak egy alkalom már segít szinten tartani a kapcsolatépítés iránti elkötelezettségedet. Nem tudod, hova mehetnél? Erre valók az üzleti reggelik! – ezt és még másik kilenc jó tanácsot fogalmaztak meg az Általános Vállalkozási Főiskola (ÁVF) hallgatói maguk és az ÁVF – Kapcsolatok Napján, 2013. május 16-án hozzájuk látogató vendégek számára.
Az Általános Vállalkozási Főiskolán gyakorlati szemléletben folyik a képzés, az intézmény sokféle lehetőséget megragad arra, hogy a hallgatók a tanulmányi idejük alatt minél több vállalkozásvezetési, szervezési tapasztalatra tegyenek szert. A tapasztalatszerzést szolgálja, hogy a hallgatók minden évben maguk rendezik az állásbörzével egybekötött főiskolai napot, ami jó szórakozás ugyan, és ráadásul, osztályzatra megy! A főiskola mellett évek óta működik bázisintézményi rendszer, hogy a hallgatók tanulmányi éveik alatt folyamatos kapcsolatban álljanak a cégekkel, így is elősegítve a diploma megszerzése utáni elhelyezkedést.
Ez évben a hallgatók még jobban elmélyültek a szervezésben, és a rendezvényük középpontjába a kapcsolatok építését, bővítését állították. Az ÁVF – Kapcsolatok Napja komplex esemény, amivel a szervezők célja
- a középiskolás diákokkal szórakoztató és pályaorientációs programok segítségével megismertetni az ÁVF-es továbbtanulási lehetőségeket;
- az Állásbörzével a vállalkozásoknak kiállítói álláslehetőségeket, a hallgatóknak pedig gyakornoki programokat, diákmunkákat, az elhelyezkedést segítő szakmai programokat nyújtani;
- a meghívott intézmények, vállalkozások képviselőinek pedig alkalmat teremteni érdemi, kötetlen beszélgetésre azonos és más szakmai körbe tartozó szakemberekkel, illetve a hallgatókkal.
Állásbörze
A rendezvény központi eleme az állásbörze, ahol a főiskola hallgatói, mint a börze fő célcsoportja, kedvükre válogathatnak a neves kiállítók által kínált teljes vagy részmunkaidős állásokból, gyakornoki programokból vagy iskola mellett végezhető diákmunkákból. A megjelenő cégek között találjuk pl. a Coca Colát, vagy a HVG Kiadót, de szerencsére ma már kis- és közepes vállalkozások is szép számmal keresnek jól képzett fiatalokat. Egyre többen ismerik fel közülük, hogy csak minőségi munkaerővel lehet eredményesen vállalkozni.
Kiállítók lehetőséget biztosítanak különböző szakmai programokon – magyar és idegen nyelvű próbainterjúkon, CV-ambulancián, karrier-tanácsadáson – való részvételre, de grafológiai vizsgálatra, gyakornoki programokkal kapcsolatos interaktív tanácsadásra is van mód.
Kapcsolatépítés
Harmadik kapcsolati irányként a szervezők a vállalkozásokat, intézményeket jelölték meg, amelyek a rendezvény segítségével hosszú távú, hasznos kapcsolatokra tehetnek szert. A programokat úgy állították össze, hogy lehetőség legyen a vállalkozók, szakemberek és a főiskolások között a közelmúlt válsága során átélt vállalkozói tapasztalatok, megoldási módozatok kicserélésére.
A kapcsolatépítés és tudás vállalkozásokban betöltött szerepét és jelentőségét deklarálja az a tartalmas együttműködési megállapodás is, amelynek aláírására a program ünnepélyes megnyitásaként a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége és az Általános Vállalkozási Főiskola között kerül sor.
Még javában tart a szervezés, de máris több jeles, ismert vállalkozó fogadta el a hallgatók meghívását a színes és innovativitással teli programokra, így a „Gondolatok a kapcsolatokról” témakörben, Szily Nóra vezetésével tartandó kerekasztal-beszélgetésre, ahol a neves riporternő beszélgetőpartnerei Lévai Ferenc, az Aranyponty Halászati Zrt elnök-vezérigazgatója, Kovács Patrik, a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségének elnöke, Berendi Péter, a Roland Divatház alapítója, Avidor András, a BNI Magyarország társigazgatója és Dr. Síklaki István szociálpszichológus lesznek. A programról részletes információt a [email protected] e-mail címen kaphatnak az érdeklődők.