Hogy alakult a magánpraxisok piaca?

2016-ban a budapestiek 60 százaléka vett igénybe magánorvosi ellátást, szemben a 2014-es 49 százalékos aránnyal – mondta Vereckei Péter, a Pfizer magyarországi ügyvezető igazgatója, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke egy tavalyi konferencián.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A cikk a Piac & Profit magazin február-márciusi számában jelent meg. 

A magazin az Inmedio és Relay újságárusoknál kapható, de digitális formában is hozzájuthat. Előfizethet egy évre, de akár egy számot is megvehet. Megrendelését itt adhatja le>>>

Legtöbbet a fogászatra, a szülészetre és a nőgyógyászatra költünk a magán-egészségügyi intézményeknél. Ezeket követi a sorban a bőrgyógyászat, és meredeken emelkedik a plasztikai és rekonstrukciós műtétek aránya is. A szemészet, a kardiológia, a terhesgondozás, a fül-orr-gégészet, a gasztroenterológia is sokat húz ki a lakosság zsebéből, s még ide sorolható a gyermekgyógyászat is.

2018-ban 51,5 milliárd

Magyarországon 14 magán-egészségügyi szolgáltató létezett 2018 végén, ez a szám a beolvadások miatt 2019-ben 12-re csökkent. A 2018-ban működő 14 cég közül 13 adatai érhetők el, csupán a Dr. Rose Kft.-ről nincsenek információk.

A tizenhárom szolgáltató együttesen 51,5 milliárd forint értékű forgalmat bonyolított le 2018-ban, ez 12 százalékkal magasabb a 2017-es bevételnél. Össznyereségük 2018-ban közel 4,6 milliárd volt, csaknem 64 százalékkal magasabb a 2017-esnél. A tizenhárom cég közül mindkét évben kettő volt veszteséges: a Duna Medical Center Kft. és a Főnix-Med Zrt., utóbbi aztán 2019-ben beolvadt a legnagyobb piaci részesedésű Synlab Hungary Kft.-be. A Duna Medical Center veszteségét az magyarázhatja, hogy jelenleg még az építkezés fázisában van, a nagy értékű beruházások még nagyon viszik a pénzt, azok termőre fordulása csak később vihetik pozitívba az eredményt.

85 százalék a kisebb praxisoknál

A G7 cikke ugyanakkor megjegyzi, hogy a magán-egészségügyi szolgáltatók piacát nehéz pontosan becsülni, mert e cégeknél csak a teljes bevétel körülbelül 15 százaléka landolhat, a maradék 85 százalékon pedig több ezer kisebb magánorvosi praxis osztozhat. A szakmai konszenzus szerint a piacméret 2017 végén körülbelül 300 milliárd forint lehetett, és elég gyors ütemben nőtt.

A 2018-ban még piacvezető Synlab az idén a második helyre csúszhat vissza, annak következtében, hogy a tavalyelőtt még második Affidea Kft. 2019 novemberében bejelentette, megvásárolja a járóbeteg-szakellátást kínáló Medical Services Budapest Kft.-t. Ezzel az Affidea a hazai magán-egészségügyi piac egyik meghatározó járóbeteg-ellátási portfólióját hozza létre. A tranzakció 2020 végén zárul le teljesen.

Kormos Olga

Véleményvezér

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.
Budapesten van a legtöbb orosz kém

Budapesten van a legtöbb orosz kém 

Több mint félszáz orosz kém dolgozik Magyarországon.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo