A jövedelemindex adatbázisaiban a lakosság valamennyi legális tiszta jövedelmére, az adózott és a szociális transzferek (nyugdíj, GYES, GYED, segélyek stb.) összegére vonatkozó adatok vannak. Az alábbiakban néhány részletet és értékelést adunk a jövedelmek területi eloszlásáról. Míg az összes legális jövedelem 2007-ről 2008-ra 12%-al, addig 2008-ról 2009-re 6%-al növekedett, azaz a válság hatására a növekedés felére csökkent, de nem jelentkezett ebben az időszakban abszolút csökkenés. Ez a növekedés az egyes településeket különböző módon érintette.
Az év során jelentős változások történtek a települések egy főre jutó jövedelem szerinti rangsorában. Az egyes kiemelkedő jövedelemtulajdonosok átlagtorzító hatását kiszűrendő a sorrendben csak az 1000 fő lakós feletti településeket mutatjuk be. A legmagasabb jövedelmű,1000 főt meghaladó lakosságú 25 település jövedelem szerinti rangsorát és rangsorának változását a táblázat mutatja.
Néhány gazdag nagyvállalkozó
A sorrendben jelentős változást mutat 2009 évben Felcsút, amely átlagjövedelem terén vezeti a listát, míg a 2008 évi átlagjövedelme csak a 336-ik helyen szerepelt. Valószínű, néhány új, jelentős jövedelemmel bíró vállalkozói adófizető adata emelte Felcsúton az átlagjövedelmet az első helyre. Jellemző, hogy az -1000 - 10000 lakosú települések egyre számosabban jelennek meg a jövedelmi rangsor első huszonöt helyén, és két budapesti kerület is kikerült a az első huszonötös listából. Ezek a változások azt mutatják, hogy település szinten tovább növekedtek a felső jövedelmi körbe tartozó, Budapesten kívüli települések.
Szegény kicsik
A legalacsonyabb jövedelmű települések általában kis lélekszámú települések, feltehetően alacsony nyugdíjú népességgel, vagy segéllyel. Csupán két település szerepel ebben a csoportban amelyekben a lakosság száma meghaladja az 1 000 főt. több település kikerült a legalsó húszas csoportból, azzal együtt, hogy az egy főre eső jövedelem jelentősen nőtt.
Az országos jövedelem különbségek 2007-óta jelentősen csökkentek. Míg a jövedelmi olló (a legmagasabb települési átlagjövedelem és a legalacsonyabb átlagjövedelem aránya) 2007-ben 7,8 szoros volt, ez az arány 2008-ra 5,3 szorosra csökkent és 2009-ben lassuló ütemben, egy tizeddel, 5,2 szeresre alakult.