Egyen magyart...

Felelős lesz, de nem most, hanem majd az élelmiszerbiztonságért a FVM, az erről szóló előterjesztés hétfőn kerül a kabinet elé.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Előterjesztéssel készül a hétfői kormányülésre az agrártárca, különös tekintettel az elmúlt napok élelmiszerbiztonsági ügyeire. Dékány András, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szóvivője is utalt rá, ismét az agrártárca lesz az élelmiszerbiztonság fő felelőse. A balatonőszödi informális kormányülésen született döntés arról, hogy az egészséges és biztonságos élelmiszerek piacra kerüléséért a továbbiakban az FVM felel. Így a minisztérium fennhatósága alá kerül ismét - mintegy kétéves kihagyás után - a Magyar Élelmiszerbiztonsági Hivatal, valamint az összes élelmiszerbiztonsággal kapcsolatos szervezési és koordinációs feladat.
 Benedek Fülöp szakállamtitkár azt hozta nyilvánosságra, hogy a humán-egészségügyi kérdésekért továbbra is az egészségügyi tárca, illetve az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat lesz a felelős. Benedek egyelőre nem tudja, hogy az élelmiszerbiztonság felügyelete ténylegesen mikor kerül vissza az agrártárcához. Ez a kormány döntésének függvénye. A szakállamtitkár azt nem tartotta kizártnak, hogy az élelmiszerbiztonság felügyelete akár már a jövő év január elsejétől ismét az FVM-é lesz.

Az élelmiszerbiztonság jövőjével foglalkozó szaktárca mellett a napi problémákkal  az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége igyekezett foglalkozni, miszerint oda nyilatkozott a szövetség főtitkára, hogy a kellemetlen meglepetések elkerülése érdekében azt ajánlja a magyar vásárlóknak, hogy leginkább a Magyarországon előállított élelmiszereket vegyék le a boltok polcairól. Folláth Györgyné azzal érvelt az MTI-nek, hogy  "A magyar élelmiszerek nyomon követhetősége általában garancia arra, hogy fogyasztásuk során nem éri semmiféle káros hatás a vásárlókat"

A nyilatkozó óvott az olyan áruk megvételétől, amelyeken semmiféle magyar tájékoztató szöveg vagy jelölés nem található. Az ÉFOSZ főtitkára a törökbálinti átcímkézési botrány kapcsán üdvözölte a szigorú hatósági fellépést az élelmiszerbiztonság érdekében. Fontosnak tartotta azt is, hogy a vétkes cégek neve nyilvánosságra. kerüljön. Amennyiben ÉFOSZ-tag is érintett lenne ilyen ügyben, a szövetség etikai bizottsága eljárást kezdeményezne az élelmiszerbiztonsági szabályokat megsértő cég ellen.Piros László, az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetségének elnöki főtanácsadója korábban az MTI-nek elmondta: múlt évben a magyar élelmiszergyártók árbevétele elérte a 2.500 milliárd forintot, és az idén várhatóan mintegy 2 százalékkal emelkedik. Hozzátette: a külföldi termékek aránya a  magyar boltokban a korábbi 8 százalékról 14-15 százalékra nőtt.

Véleményvezér

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.
Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban

Szégyen: már afrikai országok is megelőznek minket egy rangsorban 

Megjelent a World Justice Project 2024-es jogállamiság rangsora.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo