Az Amerikai Tudósok Szövetsége (FAS) szerint az USA és Oroszország birtokolja a világ nukleáris fegyvereinek 88 százalékát. Az atomfegyverek száma ugyan esett, de a csökkenés üteme lelassult az elmúlt három évtizedben.
Az atomfegyver-készletek csúcsa 1986-ban volt, a hidegháború idején 70 300 robbanófejjel. Az FAS szerint a készletcsökkentés elsősorban azért történik, mert az Egyesült Államok és Oroszország folytatja a korábbi robbanófejek szétszerelését. Ezzel szemben a globális katonai készletekben, a hadműveleti erőkhöz rendelt robbanófejek száma ismét növekszik.
A FAS szerint Kína, India, Észak-Korea, Pakisztán és az Egyesült Királyság, valamint valószínűleg Oroszország is növeli készleteit.
Jelenleg az Egyesült Államokban (3700) és Oroszországban (4380) van együtt a világ nukleáris fegyvereinek 88 százaléka, és katonai használatra kész robbanófejek 84 százaléka.
Egy 2018-as tanulmány szerint 100 nukleáris fegyver jelenti a „pragmatikus határt” bármely ország arzenáljában. A számadatok becsültek.