A terrorizmustól félünk mindannyian

Huszonnégy ország légi közlekedéssel utazó válaszadójának többsége (84%) szerint a repülőterek biztonsági intézkedései szigorúak ugyan, de szükséges, hogy azok legyenek; bár 40 százaléknyian azt gondolják, mindez nem gátolja meg a terrorista cselekedeteket - derül ki az Ipsos legfrissebb kutatásából, amely azt vizsgálja, a világ polgárainak véleménye szerint vajon több vagy kevesebb terrorizmus várható tavalyhoz képest idén. A válaszadók fele (51%) az előbbire voksol:  12 százalék szerint nagyon is egyetért ezzel, 39 százalék pedig elég valószínűnek tartja, hogy így lesz.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A terrorizmussal kapcsolatos félelmek

Leginkább Nagy-Britannia lakossága (66%) véli úgy, hogy több terrorista cselekmény várható idén, mint tavaly.  Őket a török (65%), indiai (64%), mexikói (61%),  belga és a német (60%) válaszadók követik. India (24%), Mexikó (23%), Törökország (18%) és Lengyelország (17%) polgárai  értenek egyet nagyon ezzel az állítással.

Szaúd-Arábia (27%), Oroszország (33%), Indonézia (34%), Spanyolország és Brazília lakói (41%) gondolják legkevésbé, hogy 2010-hez képest intenzívebb terrorizmus várható 2011-ben.

Európa lakói számítanak a leginkább terrorista cselekedetekre, míg Latin-Amerika népessége táplálja a legerősebb érzéseket: a nemzetközi átlagnál (12%) többen,  15%-nyian értenek nagyon egyet ezzel az állítással.

Reptéri biztonsági intézkedések

A légi közlekedéssel utazók egyharmada (32%) szerint a személyes térbe behatolóan is szigorúak a reptéri biztonsági intézkedések, 68% szerint ez nincs így. Leginkább India (53%), Törökország (51%), Spanyolország (45%) és az Egyesült Államok (43%) válaszadóinak véleménye, hogy túlzó módon, a személyes térbe hatolóan is alapos a vizsgálat, míg Németország (15%), Dél-Afrika (16%) és Ausztrália (18%) utazói ellentétes álláspontot képviselnek.

Tízből négy légi közlekedést választó utas (39%) tartja úgy, hogy a reptéri biztonsági intézkedések túlzóan szigorúak, merevek és alaposak, míg 61% szerint nem azok. Leginkább a török (69%), kínai (67%) és argentin (59%) utasok szerint túl szigorú és alapos az eljárás, ellentétben áll ezzel a német (18%), indonéz (19%) és a dél-afrikai (20%) vélekedés.


Azok aránya (%), akik szerint 2011-ben több terrorcselekmény lesz, mint 2010-ben - forrás: Gfk

Ennek ellenére, a légi közlekedést választók 19%-a véli csak úgy, hogy kevésbé kellene szigorúnak lenniük a reptéri biztonsági intézkedéseknek, 32% szerint még ennél is alaposabban kellene eljárni az utazásban résztvevők ellenőrzésénél, s a tábor fele (49%) úgy gondolja, jó minden, ahogy van. Ez utóbbi vélekedés leginkább Argentína (72%), Dél-Afrika (63%), Ausztrália (61%), Kanada (50%) és Franciaország (57%)  válaszadóit jellemzi.

Hogy kevésbé szigorú előírásokra volna szükség, leginkább Spanyolország (32%), Szaúd-Arábia (29%), az Egyesült Államok (27%), Oroszország (26%) és Kanada (25%) lakói gondolják. S a további szigorítás mellett Indonézia (58%), Brazília (57%), India (48%), Olaszország (45%) és Japán (43%) légi közlekedést választói voksolnak.

A magyaroknak is fő a biztonság

Globálisan igaz (84%), hogy a repülővel közlekedők szerint a reptéri biztonsági eljárás körülményesen zavaró, de szükséges; míg a válaszadók 16%-a szerint zavaró, de nem szükséges velejárója az utazásnak. Hogy komoly szükség van rájuk, Argentína (100%), Oroszország (94%), Magyarország (93%), Dél-Afrika (93%) és Ausztrália (92%) utasai gondolják. Hogy szükségtelen bonyolítása az utazásnak, Szaúd-Arábia (37%), Törökország (34%), az Egyesült Államok (24%) és Svédország (23%) polgárai válaszolták.

A légi közlekedést választók kisebbsége (40%) szerint a reptéri biztonsági intézkedések nem igazán rettentik el azokat, akik terrorista cselekedeteket fontolgatnak, míg a többség (60%) véleménye az, hogy beváltják a hozzájuk fűzött elvárásokat. Előbbi, pesszimista vélekedést Németország (72%), Olaszország, Magyarország, Brazília (mindegyik 63%), Franciaország (57%) és Kanada (54%) osztja, míg Indonézia (83%), Szaúd-Arábia (74%), Kína (72%), Argentína (70%) és India (69%) válaszadói szerint megfelelő óvintézkedést jelent a reptéri eljárás.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo