A férfinak könnyebb állást találnia?

A Workania.hu felmérése szerint a férfi álláskeresők esélyei jobbak ma az álláspiacon. A vállalati hierarchián felfelé haladva viszont egyre jobb esélyekre számíthatnak a férfi pályázók: már a középvezetői szintű munkakörök esetén számottevően nő az előnyük, a felsővezetői pozíciók esetében pedig majdnem kétszer többször tekintik meg a CV-ket, mint a női kandidátusok esetében.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az iskolai végzettség szempontjából végzett összehasonlítás szerint alapfokú végzettség esetén még nincs különbség a két nem esélyei között, a nők önéletrajzait átlagosan ugyanannyiszor tekintik meg a munkaadók, mint a férfiakét. Azonban a végzettség szintjének emelkedésével javul a férfi pályázók esélye női vetélytársaikkal szemben. Legnagyobb mértékű ez az előny az egyetemi végzettséggel rendelkezők esetében, hiszen ott a férfiak önéletrajzait átlagosan 60%-kal többször nézik meg, mint a nőkét.

Az életkor szerint vizsgálva az esélyeket azt találták a kutatók, hogy 23 éves korig szinte azonos eséllyel tudnak a munkaerőpiacra lépni a két nem képviselői, de ezt követően a férfiak iránti kereslet jelentősen nagyobb, mint a nőké. Ez a helyzet 58 éves korig, ami után az önéletrajzok megtekintési aránya egyenlő, így az esélyek ismét szinte azonosak lesznek.

A munkaköri kategóriák szerinti összevetésből azokat a területeket emeltük ki, ahol - néhány esetben meglepő módon - az álláskereső nők önéletrajzát többször tekintik meg, mint a férfiakét. Ilyen területek: a lízing, szállítás, logisztika, építőipar és ingatlan, bányászat, kohászat.

Az újságírás, kommunikáció, média, idegenforgalom és vendéglátás, művészet és kultúra, víz- és erdőgazdálkodás területén alig valamivel rosszabb eséllyel indulnak a női pályázók egy állásért.

Kimagaslóan nagyobb az esélyük a férfi jelentkezőknek HR területen, bármely területhez tartozó felsővezetői pozíciók esetén, az autóiparban, a banki és pénzintézeti szektorban, energetika, elektronika területén, a vegyiparban, gyógyszeriparban, az információs technológia területén, a kereskedelemben, értékesítési munkakörök esetén.

A betölteni kívánt pozíciók szintje szerinti összehasonlítás szerint a különböző segédmunkák esetén közel azonos az esélyük a két nem tagjainak. A vállalati hierarchián felfelé haladva viszont egyre jobb esélyekre számíthatnak a férfi pályázók: már a középvezetői szintű munkakörök esetén számottevően nő az előnyük, a felsővezetői pozíciók esetében pedig majdnem kétszer többször tekintik meg a CV-ket, mint a női kandidátusok esetében.

Véleményvezér

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo