A legnagyobb kérdés persze az, hogy van-e esélye most egy újabb világháborúnak, amivel oly sokat riogatták a fideszesek mostanában a magyarokat a választások előtt. Menetelő hadseregeket, vérző embereket, gazdasági káoszt, atomvillanásokat vizionáltak a fideszes jósok, amennyiben nem Orbán Viktor győz. Aztán a győzelem elmaradt, a Fidesz 13 helyett csak 11 európai képviselőt küldhet Brüsszelbe a háborús uszító plakátok pedig gyorsan eltűntek és a világháború is elmaradt.
A legvalószínűbb válasz pedig az, hogy nem is lesz világháború, izmozni lehet, de atomot villantani nem. Persze ez is csak egy jóslat a részünkről, de van, mivel alátámasztani. Eléggé kizárható a jelenlegi helyzetben, hogy Putyin támadni merne Kína engedélye nélkül, hiszen Peking gazdasági segítsége nélkül Moszkvának – némi képzavarral élve – már egy fillérje nem lenne a háborúra. Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy nincs olyan európai nagyváros, ahol ne élne nagy számú kínai közösség. Franciaországban 700 ezer, az Egyesült Királyságban pedig félmillió kínai él, ami azért necces, mert az orosz állami televízóban gyakran elemezték, hogy mennyi idő alatt érnék el Londont egy atombombával. Ez az eszköz pedig nem válogat nemzetiségi alapon. Kínának emellett nemcsak az embervesztesége lenne nagy egy orosz atomtámadás esetén, hanem a világkereskedelem is széthullana, ami a középkorba vetne vissza mindenkit.
Putyinnak azt is érdemes figyelembe vennie, hogy egy egységes NATO-nak a hadereje többszöröse az orosznak, nem véletlenül próbált ékeket dugogatni a tagállamok közé, köztük Orbán Viktort. Atom nélkül esélye nincs Putyin hadseregének semmire. A Fekete-tengeri flotta már most is használhatatlan, pedig még csak az ukránokkal háborúznak. Szóval főhet most Putyin feje, amiben a végső kérdés, hogyan is lehetne befejezni ezt az átkozott ukrán háborút presztízs veszteség nélkül. A nyerő az lesz, aki erre megtalálja a választ.