2014 második negyedévében a teljes befektetési forgalom 46 milliárd eurót tett ki, így az első félévben összesen 84 milliárd euróért cseréltek gazdát ingatlanok a kontinensen. (Az ipari ingatlanbefektetések is történelmi csúcson vannak.) A piac mérete 25 százalékkal haladta meg a tavalyi évi szintet, az átlagos növekedés pedig 2012 vége óta nagyjából 30 százalékos. Franciaország jelentősége nagyot nőtt: 2014 második negyedévében 7,3 milliárd eurót költöttek el a befektetők, így az első félévben már 11,1 milliárdot, ami 84 százalékos növekedést mutat 2013-hoz képest. A vevők jelentős többsége (69 százalék) hazai befektető volt, de a közel-keleti vásárlók is jelentős tőkét vittek Franciaországba.
Németországban a befektetések közel 7 milliárd eurót tett ki a második negyedévben, 2014 első félévben 17 milliárd eurót költöttek a befektetők. A második negyedév a korábbi évekkel összehasonlítva jó időszaknak számított, forgalma viszont elmarad a kivételesen erős első negyedév szintjétől. A leginkább szembetűnő változás 2014-ben a németországi befektetési ingatlanpiacon a határon átnyúló befektetések növekedése, amiben az amerikai, brit és francia vásárlók különösen aktívak.
2014 első félévében az európai piac növekedésében jelentős szerepet játszott a holland (+109 százalék), a spanyol (+106 százalék) és a svéd (+30 százalék) piac bővülése 2013 első félévéhez képest – ezzel szemben a legnagyobb brit piac mindössze 11 százalékos növekedést mutatott fel. Az elmúlt félévben az üzletkötések mérete is számottevően nőtt: négy tranzakció értéke is meghaladta az egymilliárd eurót, amire 2007 óta nem volt példa. Korábban szinte kizárólag az Egyesült Királyságban kötötték a nagy ügyleteket, így feltűnő, hogy két tranzakciót Franciaországban, egyet Németországban ütöttek nyélbe, egy pedig több országra terjedt ki. Spanyolország, Hollandia és Írországban is 19, százmillió eurót meghaladó befektetés történt, ami kétszerese az elmúlt évek átlagának.
„Németország továbbra is igen vonzó befektetési célpont az alacsony kamatok és stabil gazdasági fundamentumok miatt. A német gazdaság hatalmas belső piacra támaszkodik, ugyanakkor nagyon versenyképes exporttal is bír. A II. negyedév gyenge német növekedési mutatója ellenére az elemzők optimisták a további kilátásokat illetően, ami az ingatlanpiaci aktivitás fennmaradását is elővetíti”– tette hozzá Kibédi Varga Lóránt, a CBRE magyarországi ügyvezető igazgatója.