Most még kérhetnek egyedi támogatást a befektetők

A befektetők számára már csak a következő hónapok állnak rendelkezésre annak érdekében, hogy egyedi támogatást igényeljenek a magyar Kormánytól a jelenlegi támogatási szabályok szerint.

Komoly összegeket lehet pályázni - Kép: SXC

Még folyamatban van a 2014-2020 közötti időszakban alkalmazandó Európai Bizottsági támogatási rendeletek és iránymutatások előkészítése és egyeztetése, az azonban már az elérhető tervezetek alapján várható, hogy lényegi változásokat vetít elő a jövőre nézve a támogatási feltételek szempontjából.  A Magyarországon beruházni kívánó vállalatok számára a központi költségvetésből egyedi kormánydöntés alapján vissza nem térítendő készpénztámogatás igényelhető többek között feldolgozóipari, kutatás-fejlesztési beruházásokra, valamint szolgáltatóközpontok létesítésére, bővítésére új munkahelyek teremtésének vállalásával (a létszámvállalás a fejlesztés céljától, nagyságától és helyszínétől függ).

A legalább 10 millió euró összegnek megfelelő, akár kapacitásbővítő, akár zöldmezős fejlesztést tervező beruházók, illetve a beruházással kapcsolatos új munkavállalók képzését tervező beruházók számára várhatóan már csak a következő két-három hónap áll rendelkezésre a támogatási igénylés benyújtására és a tárgyalási folyamatok megindítására annak érdekében, hogy 2013. december végéig egyedi Kormánydöntéssel megítélhető beruházási vagy képzési támogatásról döntés születhessen. A támogatási igénylés benyújtását követően jellemzően több hónapos folyamatot jelent a támogatási döntés előkészítése.

Átszervezi a Külgazdasági Hivatalt a kormány
A Keleti Nyitás politikájának minél erősebb támogatása, illetve a magyar kkv-k exportjának növelése érdekében átszervezi a Nemzeti Külgazdasági Hivatalt (HITA) a kormányzat. „Azon néhány uniós tagország között vagyunk, amelyek képesek voltak tavaly csökkenteni az államadósság mértékét, a költségvetés hiányát pedig 2 százalék alá szorítottuk. Most már tehát a növekedésre kell koncentrálnunk, és ehhez a keleti nyitás stratégiájának sikeres véghezvitelére van szükség, ezért döntöttünk úgy, hogy a HITA átszervezésre kerül” – jelentette be Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külgazdasági államtitkára.
A PwC Magyarország és a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) idén harmadszor jelenteti meg közös, Investing Guide Hungary című kiadványát, hogy felhívja a potenciális befektetők figyelmét a magyarországi beruházások kapcsán felmerülő kulcsfontosságú kérdésekre és lehetőségekre. A kiadvány megjelenése kiemelt aktualitással bír, hiszen a pillanatnyilag hatályos Európai Uniós költségvetési időszak 2013 decemberével zárul, amely az állami támogatásokra vonatkozó szabályokat is érinti.

A PwC Magyarország és a HITA közös kiadványa, az Investing Guide Hungary 2013 naprakész tudnivalókkal, ezen belül alapvető jogi, munkáltatói, adózási és támogatási információkkal szolgál az érdeklődő befektetők és cégtulajdonosok számára, segítséget nyújtva ezzel a befektetői döntések meghozatalában. Emellett a kiadvány ismerteti hazánk legfontosabb gazdasági és iparági mutatóit, a magyar piac stratégiai iparágait és szereplőit, az állami és uniós társfinanszírozású támogatási lehetőségeket, valamint az előző év legnagyobb befektetési sikertörténeteit. A kiadvány a HITA és a PwC segítségével a világ szinte összes országában elérhetővé válik a potenciális érdeklődők számára.

Véleményvezér

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo